Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2022

Jasełka inne niż zawsze. Na uczestników czekają dyplomy i niespodzianki

fot. archiwum

fot. archiwum

Przedszkolny Przegląd Jasełek „Kolęda niech płynie na# skrzydłach anioła...” za nami.

Tak jak w ubiegłym roku prezentacje można było zobaczyć na Facebooku Nakielskiego Ośrodka Kultury 6 stycznia. Piosenkę „Kolorowe święta” zaśpiewały przedszkolaki z grupy „Jeżyki” z Przedszkola „Wesoła Piątka”. Najmłodszych przygotowała pani Katarzyna Biniakowska oraz pani Monika Lunitz. Maluchy z wraz z panią Moniką Bednarek z Przedszkola Publicznego „Iguś” w Zamościu zaprezentowały jasełka zatytułowane „Do Betlejem”. Panie: Joanna Małecka, Alicja Świątkowska, Marika Rychlicka, Natalia Gryczka, Monika Chędoszko, Weronika Wekwersth z Przedszkola Niepublicznego „Mini Akademia” w Kcyni przygotowały spektakl „Pomocnicy świętego Mikołaja”. Natomiast do wspólnego kolędowania zaprosiły Ula, Tola, Nikola, Weronika oraz pani Karolina Kubicka z Przedszkola Miejskiego w Mroczy. Na wirtualnej scenie można było zobaczyć także występ, zatytułowany „W zimowy czas.” przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie. Dzieci z grupy „Muchomorki” przygotowała panie Justyna Kurkiewicz, Szweda Sylwia oraz Helena Pakuła. Swoje talenty wokalne, recytatorskie, taneczne, aktorskie zaprezentowały także przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Paterku. Podziwiać można było:

  • Grupę „Zajączki” przygotowane przez panią Mirosławę Przygodę oraz panią Agnieszkę Przygodę,
  • wiersz pt. „Gwiazdroku, gwiazdroku” wykonał Jakub Łapaczyński, przygotowany przez panią Annę Pęczkowską – Ziętak
  • - Pastorałkę „Tylko jedna jest taka noc” wykonała Iga Lewandowska, którą przygotowała pani Alicja Dembińska
  • Piosenkę zatytułowaną „Opowieść gwiazdki” zaśpiewała Jagoda Formaniak, opiekunem Jagody jest pani Dorota Król
  • Gabriela Rogacka oraz Jan Rogacki zaśpiewali „Kołysankę dla Dzieciątka”, przygotowani przez panią Justynę Frąckowiak.

Wszystkie przedszkola otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki.

Materiał: Roma Janka - Nakielski Ośrodek Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)