Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2023

"Jest ślisko i niebezpiecznie”. Droga prowadząca do żłobka nieodśnieżona

fot. powierzone

fot. powierzone

Mija kilka dni od opadów śniegu w naszym powiecie, ale okazuje się, że niektóre drogi nadal są niebezpieczne dla kierowców.# Są miejsca, gdzie nadal jest ślisko i niebezpiecznie. Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od mieszkanki gminy Szubin, która jest zbulwersowana obecnym stanem jednej z dróg gminnych w Szubinie. Niezadbany odcinek prowadzi prosto do żłobka, gdzie dowożone są małe dzieci. Internautka apeluje o szybką reakcję, zanim dojdzie do nieszczęścia. Poniżej treść nadesłanej wiadomości.

Tak wygląda droga gminna (ul. Jana Pawła II w Szubinie) prowadząca do żłobka Słoneczko. Nie widać, żeby była odśnieżona albo czymś posypana. Jest ślisko i niebezpiecznie, a wożone są tam małe dzieci. Przy samym parkingu jest ostry zakręt, również śliski. Do tego jeżdżą tam ciężkie samochody na PSZOK. Lepiej się z takim tam teraz nie spotkać. Może gdyby był to gminny żłobek, droga byłaby zadbana? My, rodzice małych dzieci, również płacimy podatki i chcemy, żeby wszystkie drogi były zadbane. Zwłaszcza jeśli akurat tą ulicą jeżdżą najmłodsi mieszkańcy gminy. Liczę na odpowiedź Pana Burmistrza.

Materiał: Internautka

Oceń artykuł: 3 33

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (8)

  LewPawełek, w dniu 06-02-2023 10:03:34 napisał:

  Ratuszowa też jest śliska a autobusy muszą wjeżdżać pod stromą górkę z ludźmi. Wymyślili przystanek, z którego nie idzie wyjechać przy sporym ruchu i na który nie idzie wjechać jak popada śnieg. Poza tym inwestycja nadal nie jest skończona.

  odpowiedz

  • -2 (14)

  Pitek Antropus, w dniu 06-02-2023 10:08:14 napisał:

  A może pani po prostu brakuje umiejętności jazdy po śliskiej nawierzchni? Nie przesadzajmy, ludzie na wioskach mogą kuligi robić na asfalcie i jakoś dają radę a jak ktoś się boi jeździć to niech dojeżdża PKSem.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (13)

  Ja, w dniu 06-02-2023 10:19:47 napisał:

  Niemów o umiejętnościach kierowania pojazdem gdzie do cholery są służby drogowe policja powinna coś z tym zrobić czy straż miejska.

  odpowiedz

  • 7 (15)

  Ania , w dniu 06-02-2023 10:24:29 napisał:

  Przez cały weekend w Szubinie ślizgawica. Szczególnie tam gdzie gminne chodniki i przed urzędem. Tego to ja nie pamietam żeby tak było kiedyś. Zły przykład z urzędu dla ludzi. Brawo spółdzielnia wszędzie bezpiecznie.

  odpowiedz

  • -2 (14)

  jarek, w dniu 06-02-2023 14:35:53 napisał:

  no to rodzice bąbelków, macie 500 plus, kupcie razem ze 200kg soli i tam posypcie i problem rozwiązany. w koncu kasa jest dla waszych dzieci, a chyba ich bezpieczenstwo jest najwazniejsze, czy jednak się w tam nie chce aż tak i wolicie aż ktos za was to zrobi?

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Tomek, w dniu 06-02-2023 17:13:01 napisał:

  Jakaś firma wygrała przetarg na odśnieżanie i nie do końca wywiązuje się z umowy. Nawet w centrum po kilku dniach lód na drogach.

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Zdzichu, w dniu 06-02-2023 18:01:38 napisał:

  Ogrodowa to samo ślizgawica. Mam nadzieję że pracownicy urzędu jadąc z pracy wjadą komuś w dupe. Brak slow

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Z, w dniu 06-02-2023 19:08:23 napisał:

  Jedźcie np. do Bydgoszczy, jest dokładnie tak samo

  odpowiedz

  • -4 (12)

  Polak nie żyd, w dniu 06-02-2023 20:01:41 napisał:

  Celowe działanie pisobolszewickiej bandy. A jak się przewrócisz lub wpadniesz w poślizg to otrzymasz mandat od bandyty w mundurze.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Zdzislaw, w dniu 07-02-2023 03:56:01 napisał:

  Raz kiedyś walił śnieg jak klyny to ludzie nie pieszo dziecioki prowodzali i tyz było dobrze…

  odpowiedz

  • 4 (10)

  we, w dniu 07-02-2023 10:10:22 napisał:

  Ludziom się w dupach przewraca ,jest zima i ma padać .Droga jest niebezpieczna jak są zaspy na metr ,tak jak było 40 lat temu .Nikomu nie przeszkadzał śnieg ,bo nie było internetu .

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Wolo, w dniu 07-02-2023 12:37:47 napisał:

  Ojejku tylko się nie zes*ajcie

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Kononowicz, w dniu 09-02-2023 10:31:34 napisał:

  Jak burmistrz ma tafle w głowie tego co leży pod śniegiem to co sie dziwić. Póki jego rodzinie nic sie nie stało nie ma problemu. KOLEJNY rok Szubin jest nieodśnieżony (nie licząc po kilku dniach ślizgawicy interwencyjnych sypiących piasek ręcznie na skrzyżowaniach). Żenada, ale czego się spodziewać po ignorancie Mariuszu. Nadaje się tylko żeby jechać na jubileusze zrobić sobie zdjęcie. Gdzie te oszczędności: nie było imprez, ozdób świątecznych, odśnieżonych ulic, światła wyłączane a podatki podniesione…. Jakby rządził Kononowicz: „nie będzie niczego”

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)