Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Jesteś na kwarantannie? Koniecznie zainstaluj tę aplikację

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

„Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście# obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Jest bezpłatna, bezpieczna i umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

Zasady kwarantanny są ściśle określone i obejmują m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym jest ona odbywana. To bardzo ważne, by osoby objęte kwarantanną przestrzegały jej zasad.

Policjanci, ale także inne służby, codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do obowiązku izolacji. Aplikacja: „Kwarantanna domowa” to bezpłatna i bezpieczna aplikacja umożliwiająca potwierdzenie miejsca, w którym przebywamy. Pozwala również na szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Jednocześnie aplikacja jest dużym ułatwieniem dla pracy mundurowych.

W naszym województwie do poniedziałku (29.11) ponad 37 tys. osób objętych było obowiązkiem kwarantanny. To spore wyzwanie dla służb – sprawdzić czy osoby są w miejscu zamieszkania. Można to ułatwić instalując „apkę”, którą po wszystkim po prostu można odinstalować.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

Materiał: mł.insp. Monika Chlebicz - KWP Bydgoszcz 

Oceń artykuł: 0 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (14)

  Mariusz., w dniu 30-11-2021 10:16:45 napisał:

  Koniec zbierania wolności czas skończyć ze straszeniem ludzi i histerią

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Koniu, w dniu 30-11-2021 10:37:47 napisał:

  Nie Instalujcie żadnych aplikacji szpiegujących dla tej władzy, każdy opór ma znaczenie. "umożliwiająca potwierdzenie miejsca, w którym przebywamy." to znaczy że zbiera dane z GPS w telefonie. Najpierw było Protego Safe, zmienili tylko nazwę.Poczytajcie sobie opinie o tej aplikacji.

  odpowiedz

  • 11 (13)

  nie, w dniu 30-11-2021 10:41:14 napisał:

  Żadnych aplikacji. Niech arbuzy rusza sie, nie bede za nich roboty robić.

  odpowiedz

  • 17 (19)

  Krytyk Społeczny, w dniu 30-11-2021 11:06:16 napisał:

  Cytat; " aplikacja jest dużym ułatwieniem dla pracy mundurowych.".... O tak tutaj akurat jak prawie nigdy zgadzam się z panią złoto ustną rzecznik Komendanta.Nie mam cienia wątpliwości co kryje się pod tym stwierdzeniem,i jakie płyną dla służby z tego korzyści.Swoją drogą ciekawe czy pani rzecznik już ma tę aplikację na swoim prywatnym smartfonie-? Parafrazując jednak powyższy cytat; powiedziałbym tak-Chcesz skomplikować sobie i rodzinie odbycie kwarantanny? Zainstaluj aplikację Apka jak nikt inny skutecznie "przeanalizuje" twój tryb życia i dostarczy odpowiednim służbom garść poufnych informacji pozyskanych za naszym przyzwoleniem.Tak więc przykro mi-nie zainstaluję,mój tradycyjny telefon za współczesną technologią nie nadąża.Dla tych wszystkich którzy mają dylemat ,podpowiem,że wystarczy przez internet złożyć oświadczenie, że się nie ma internetu.Założenie, że każdy w Polsce ma smartfona, dostęp do internetu i w dodatku umie z tych dobrodziejstw korzystać, jest nad wyraz optymistyczne i to nawet w przypadku dzieci i młodzieży, co pokazuje przykład zdalnego nauczania. Jeszcze gorzej ta kwestia wyglądałaby, gdybyśmy wzięli pod uwagę osoby starsze.XD

  odpowiedz

  • 14 (14)

  ja, w dniu 30-11-2021 12:04:12 napisał:

  dobrze ze mam stara dobra nakoie 3310 a nie jakies gowna nowoczesne moga mi skoczyc

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Janina, w dniu 30-11-2021 14:06:51 napisał:

  Rozumiem , że za udostępnianie zasobów mojego telefonu i transmisję danych nikt mi nie zapłaci ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Konstrukcje stalowe
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)