Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

26 października 2021

KAS zajęła sprzęt do nielegalnego hazardu. To kolejna akcja w regionie

fot. pow.

fot. pow.

11 zestawów komputerowych oraz 4 automaty, które służyły do# urządzania nielegalnych gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS. Organizatorom i osobom zamieszanym w proceder grożą wysokie kary. Krajowa Administracja Skarbowa oprócz walki z nielegalnym hazardem informuje i ostrzega młodzież szkolną o niebezpieczeństwach związanych z jego uprawianiem.

W ostatnich dniach funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS przy wsparciu funkcjonariuszy Policji, przeszukali w Rypinie lokale, w których podejrzewali, że może być organizowany nielegalny hazard z wykorzystaniem sieci internetowej.

W efekcie działań, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali trzy punkty nielegalnego procederu, zabezpieczając m.in.: 11 komputerów, monitory dotykowe, wpłatomaty, modemy i telefony komórkowe oraz ponad 30 tys. złotych w gotówce przeznaczone na wypłatę wygranych.

Na zatrzymanych urządzeniach przeprowadzono eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że służyły one do prowadzenia nielegalnej działalności. W sprawie przesłuchano również przebywających w lokalach graczy i obsługę. Co ciekawe, w jednym z przeszukiwanych punktów, obsługa w momencie wkroczenia funkcjonariuszy KAS zerwała połączenie komputerów z serwerami hazardowymi próbując utrudnić zebranie dowodów.

Podobnej likwidacji punktu z nielegalnymi urządzeniami do gier dokonali mundurowi z KAS w jednej z podtoruńskich miejscowości. Tym razem hazardowi przestępcy interes ulokowali w kontenerze, w którym przez całą dobę oferowali możliwość gry na „urządzeniach logicznych”. Funkcjonariusze w kontenerze znaleźli 4 automaty do gier, router oraz gotówkę na wypłaty dla graczy, którą organizatorzy próbowali ukryć w schowku pod gniazdem elektrycznym.

Organizatorom nielegalnego procederu, grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz kara administracyjna w wysokości 100 tys. złotych od każdego urządzenia, na którym prowadzono gry. Z odpowiedzialnością za przestępstwo skarbowe muszą również liczyć się uczestnicy gier hazardowych, prowadzonych niezgodnie z prawem.

Tylko od początku tego roku, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej, zabezpieczyli już 160 nielegalnych automatów lub zestawów komputerowych.

Jednocześnie funkcjonariusze i pracownicy KAS z naszego regionu rozpoczynają właśnie spotkania z młodzieżą, w ramach akcji edukacyjnej skierowanej do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich szkół średnich, pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Celem akcji jest pokazanie z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się udział w grach hazardowych oraz jak dostrzegać i przeciwdziałać problemom w tym obszarze. Każda zainteresowana szkoła może zgłosić swój udział w tej akcji, przysyłając zgłoszenie na adres edukacja.ias.bydgoszcz@mf.gov.pl.

Materiał: Bartosz Stróżyński - Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  obserwator, w dniu 27-10-2021 06:57:02 napisał:

  Na Bydgoskiej w TOTO, tez przyjrzałbym się co tam jest za drugimi drzwiami!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  kaz, w dniu 30-10-2021 22:33:45 napisał:

  W czasach kiedy można legalnie zagrać na swoim lapku w clover lady i normalnie zgarnąć wygraną bez proszenia sie o kłopoty ktoś łazi po takich dziuplach i sie bawi w automaty? To dopiero głupota

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)