Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

20 września 2022

KGW wystartowały konkursach. Które zrobiło najsmaczniejszą potrawę?

fot. ML/ KPODR Minikowo

fot. ML/ KPODR Minikowo

Podczas targów „Barwy Lata -Dary Jesieni” rozstrzygnięto kilka# konkursów min. takie jak „Bitwa regionów” oraz „Ziemniak w tradycji kuchni pomorza i kujaw”. Kto w tym roku zwyciężył?

Barwy Lata–Dary Jesieni, Dzień Kukurydzy, Soi, Buraka Cukrowego oraz Ziemniaka – to wydarzenia, które skierowane były przede wszystkim do miłośników rolnictwa oraz ogrodnictwa. Ich celem była promocja i popularyzacja różnych form przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, regionalnych produktów kulinarnych, rękodzieła i sztuki ludowej. Miłośnicy zwierząt mogli także obejrzeć pokaz drobnego inwentarza. W minioną niedzielę w Minikowie pojawiło się ponad 100 wystawców i 5 tys. odwiedzających.

Chętni mogli także uczestniczyć w konkursach „Na najsmaczniejszą odmianę” oraz „Ziemniak w tradycji Kujaw i Pomorza”.
Podczas targów dokonano także podsumowania kilku innych konkursów, takich jak: „Doradca roku” (etap wojewódzki), „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne” oraz „Agroliga”. Z kolei lokalne koła gospodyń wiejskich wzięły udział w tradycyjnej już „Bitwie Regionów”.

W powiatowym etapie konkursu Bitwa Regionów komisja wybrała laureatów:
1. Koło Gospodyń Wiejskich „Wieszkowianki” za gęś faszerowaną kaszą i grzybami leśnymi
2. Koło Gospodyń Wiejskich w Wielu za czerninę z szarymi kluskami z Doliny Noteci
3. Koło Gospodyń Wiejskich Szaradowo za pałucką czerninę z owijonką

Z kolei w konkursie Ziemniak w tradycji kuchni Pomorza i Kujaw komisja wybrała laureatów:
1. Koło Gospodyń Wiejskich Pturek za Bambrzok (placek pieczony z ziemniaków tartych)
2. Koło Gospodyń Wiejskich Kobiety Rządzą za Garnuszek Babuni
3. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza za Knedle ze śliwkami

Wyróżnienia: Koło Gospodyń Wiejskich w Królikowie za placki ziemniaczane z kwaśną śmietaną; Koło Gospodyń Wiejskich Wolwark „Koło jak marzenie” za kluchy z kapustą; Marlena Bałka za babeczki ziemniaczane.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa magazynów
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)