Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 marca 2023

Kachna i Antek odwiedzili seniorów. Ależ było wesoło!

fot. DDP Senior+ w Nakle

fot. DDP Senior+ w Nakle

We wtorek, 14 marca w Dziennym Domu Pobytu Senior+ w Nakle miała miejsce niezwykle przyjemna# terapia – terapia śmiechem.

Podczas śmiechu szybciej bije serce, a zarazem szybciej płynie krew, co wpływa pozytywnie na cały organizm, m.in. podnosząc naszą odporność. Gdy się śmiejemy, pracują mięśnie twarzy, ten masaż wpływa więc ujędrniająco na skórę. Ale to jeszcze nie koniec pozytywów płynących z tego przyjemnego zajęcia. Podczas śmiechu w organizmie zwiększa się wydzielanie endorfin, zwanych hormonami szczęścia, które mają wpływ na lepsze samopoczucie.

Te wszystkie dobrodziejstwa zapewniło nam niezwykłe małżeństwo z 50 letnim stażem – Kachna i Antek, które odwiedziło naszych Seniorów. W rolę Kachny wcieliła się Pani Krystyna Wegner-Kowalska, natomiast w rolę Antka – Pan Ryszard Iwański- przedstawiciele kabaretu "Luzik", działającego przy Nakielskim Ośrodku Kultury. Ależ było wesoło! Uśmiech długo nie schodził z twarzy naszych Seniorów. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniały występ.

Materiał: Renata Stachowska / Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)