Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

07 marca 2022

Kapłana żegnały tłumy wiernych. Ostatnia ziemska droga ks. Bogumiła Stachowiaka

fot. MB

fot. MB

W świątyni w Paterku zgromadziły się# tłumy wiernych, poczty sztandarowe, licznie zgromadzeni księża i proboszczowie z zaprzyjaźnionych parafii oraz rodzina i przyjaciele, którzy przyszli towarzyszyć w ostatniej ziemskiej drodze zmarłemu kapłanowi, wieloletniemu proboszczowi miejscowej parafii - ks. Bogumiłowi Stachowiakowi.

Eucharystii przewodniczył biskup diecezji bydgoskiej Krzysztof Włodarczyk. 

Podczas homilii przedstawiona została sylwetka księdza kanonika, podkreślane były jego zasługi dla budowy świątyni w Paterku, zaangażowanie w życie parafii i społeczeństwa w Paterku. Głos podczas mszy świętej zabrał także burmistrz Sławomir Napierała, który podkreślił, jak ważną osobą był ksiądz kanonik.

- Dane mi było znać i współpracować ze świętej pamięci księdzem kanonikiem. Nasza współpraca zawsze nacechowana była życzliwością, dlatego czuję się w obowiązku, ale głównie w sercu, aby dzisiaj powiedzieć kilka słów, o kapłanie, o człowieku, z którego parafianie parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej byli dumni i my, nakielanie również. To tutaj w Paterku przez 25 lat jako proboszcz ofiarnie pełnił posługę kapłańską. Skupiał się na budowie kościoła. Budując kościół stał się osobą znaną, rozpoznawalną. Wzbudzając powszechną cześć i szacunek. Dał się poznać jako kapłan czynu i obowiązku, który nigdy nikomu nie szczędził dobrego słowa - wspominał zmarłego kapłana burmistrz Sławomir Napierała.

Po uroczystej mszy świętej kondukt żałobny przeszedł na pobliski cmentarz i to tutaj nastąpiła ceremonia pogrzebowa śp. księdza kanonika. W ceremonii pogrzebowej uczestniczyli uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II, żegnając byłego proboszcza białymi różami.

Oceń artykuł: 21 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)