Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Klasa patronacka, czyli nowe spojrzenie na ekonomię i rachunkowość w „Staszicu”

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w# Nakle nad Notecią w dniu 19 czerwca 2022 r. została podpisana umowa patronacka pomiędzy szkoła, a Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią. Utworzona Klasa Patronacka to nowe ujęcie ekonomii w tradycyjnym technikum ekonomicznym i technikum rachunkowości.

Rachunki... Ekonomia... Pieniądze... Monety... Banknoty… Kiedyś ludzie wierzyli w magiczną moc. Dzisiaj ta moc to liczby. Liczby, które określają finanse. Im bardziej umiecie panować nad liczbami, tym większy wpływ macie na rzeczywistość. A te liczby to pieniądze... Czyli rachunkowość, ekonomia... I sukces...

Na drodze do sukcesu warto zwrócić uwagę na technikum ekonomiczne i rachunkowości w Staszicu. To szansa na poznanie sztuki zarządzania pieniędzmi. To rozszerzony angielski i okno na świat. To patronat Banku Spółdzielczego i wsparcie dydaktyczne oraz możliwość praktyk otwierających ścieżkę kariery zawodowej. To też kształcenie ogólne, które daje najszersze horyzonty! Umiejętność operowania finansami przyda się wszędzie. Dobra ekonomia, ważna ekonomia, najważniejsza w życiu każdego człowieka.

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, na kierunkach technik ekonomista i technik rachunkowości szkoła od nowego roku szkolnego 2022/2023 będzie realizowała następujące rozszerzenia: języka angielski i drugi przedmiot do wyboru.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)