Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 lipca 2021

Klub Turystyki „Noteć” w Inowrocławiu. Miło spędzili czas

fot. pow.

fot. pow.

5 lipca 2021 odbył wyjazd do Inowrocławia w ramach# projektu „Aktywni dla siebie” realizowany przez Klub Turystyki „Noteć”.

Był to pierwszy z dwóch zaplanowanych wyjazdów projektowych. Udział w nim wzięło 12 uczestników projektu. Celem naszego wyjazdu były Tężnie solankowe położone w Parku Solankowym, który jest bogato zadrzewiony. Rosną tu m.in. klony, jesiony, kasztanowce, lipy, jawory, dęby, platany, sosny i drzewa rzadko spotykane (wierzba nadmorska). Są wśród nich liczne pomniki przyrody. Mogliśmy zobaczyć starannie skomponowane dywany kwiatowe, ogrody zapachowe, ukwiecone aleje oraz stawy tworzące niepowtarzalną atmosferę wyciszenia i spokoju. Sercem Parku Solankowego są tężnie solankowe, które od 2001 roku zachwycają odwiedzających konstrukcją oraz dobroczynnym wpływem na zdrowie. Inowrocławskie tężnie mają kształt dwóch połączonych ze sobą wieloboków, mierzą 9 metrów wysokości i mają 300 metrów długości. Po ścianach wypełnionych gałęziami tarniny spływa solanka. Spacerowaliśmy także alejami Parku Solankowego, które ozdobione są pięknymi rzeźbami a najbardziej charakterystycznym jest ogromny paw będący jednocześnie zegarem słonecznym. Po drodze mijaliśmy odlew z brązu Generała Sikorskiego, który przysiadł sobie na jednej z ławek, a jeszcze z innej uśmiechał się do nas Pomnik Teściowej. Ostatnim punktem był wspólny posiłek obiadowy dla uczestników wyjazdu w restauracji. Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie. 

Materiał: Tadeusz Kunikowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)