Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2020

Kolejne działania Terytorialsów. Dostarczają wielkanocne paczki

fot. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

fot. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Wielkanocna paczka świąteczna jest kolejnym wspólnym projektem Urzędu Marszałka #Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”. Projekt jest skierowany do osób najbardziej potrzebujących, seniorów, żołnierzy AK, żołnierzy podziemia niepodległościowego z okresu po 1945r. oraz weteranów poszkodowanych podczas pełnienia misji poza granicami kraju.

Cały projekt jest kontynuacją realizacji zadania wsparcia osób starszych i seniorów. Już od 16 marca br. Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli bezpośrednie wsparcie i pomoc dla seniorów z Dziennych Domów Opieki Społecznej, jak również żołnierzy AK.

Polegało ono początkowo na rozwożeniu żywności dla ok.80 seniorów w gminie Zła Wieś Wielka i w miejscowości Górzno. Jednakże z dnia na dzień liczba osób potrzebujących zwiększała się i objęła swym zasięgiem prawie całe województwo kujawsko-pomorskie.

W obliczu epidemii szczególną troską i opieką należy otoczyć seniorów i żołnierzy Armii Krajowej, którzy ze względu na Covid-19, powinni bezwzględnie pozostać w domach. Wielu z nich mieszka samotnie i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby im zrobić zakupy, czy chociażby pomóc wykupić niezbędne lekarstwa.

Dlatego też, ten wyjątkowy czas świąt Wielkanocnych jest dla nich niezwykle ważny. Paczki wielkanocne, które są rozwożone już od dwóch dni po całym województwie kujawsko-pomorskim zawierają produkty żywnościowe takie jak: dżemy, powidła, żurek/biały barszcz w kartonie, soki, herbata, kawa, babka świąteczna pakowana, czekolady, słodycze, konserwy, suszone wędliny/kabanosy, etc.

Seniorzy, żołnierze AK dostają również Informatory Seniora i życzenia świąteczne od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jak również od Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Liczba paczek, które zostaną dostarczone to ponad 350 adresów i miejsc, w które pojadą Terytorialsi.

W całym kraju w działania związane z walką z koronawirusem zaangażowanych jest 2,1 tys. żołnierzy WOT. Od ponad miesiąca Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „ODPORNA WIOSNA” (RESILIENT SPRING). Jej celem jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

Materiał: kpt. dr Diana WARCHOCKA oficer prasowy 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  frog, w dniu 09-04-2020 16:52:21 napisał:

  w całym kraju trwają nadal działania propagandowe na rzecz terytorialsów, chwała bohaterom

  odpowiedz

  • 4 (6)

  a, w dniu 09-04-2020 17:55:00 napisał:

  Czy ktoś bada terytorialsów? Czy aby nie są źródłem zakażeń? Chodzą od domu do domu i nie wiadomo z kim się stykają! Ta nachalna propaganda o niezbędności chłopaczków bawiących się w żołnierzy jest obrzydliwa.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Tomek, w dniu 13-04-2020 13:09:26 napisał:

  Popieram projekt. Brawo!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)