Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 września 2021

Kolejne sołectwo już po zebraniu. Podzielono przyszłoroczny fundusz

fot. SL

fot. SL

Chrząstowo to kolejne sołectwo w gminie Nakło, które podzieliło# już przyszłoroczny fundusz.

W poniedziałek, 13 września, w świetlicy wiejskiej w Chrząstowie mieszkańcy zebrali, aby zdecydować na co przeznaczą ponad 28 tys. zł w przyszłym roku.

Po powitaniu wszystkich zebranych przez sołtys Ewę Kelm mieszkańcy zgodnie zdecydowali, że pieniądze z przyszłorocznego funduszu przeznaczą na:

- klimatyzację w świetlicy - 15 tys. zł
- koszty związane z montażem klimatyzacji - 1 tys. 600 zł
- zakup paliwa - 2 tys. zł
- projekt rozbudowy świetlicy wraz z kostką pod domki biesiadne oraz piłkochwyty - 4 tys. zł
- zakup kruszywa - 5 tys. zł
- malowanie wnętrza świetlicy - 700 zł
- montaż gniazdka - 350 zł
- doposażenie świetlicy - 303,36 zł

Przeniesiono również z tegorocznego funduszu kwotę w wysokości nieco ponad 670 zł z zakupu lodówki oraz trochę ponad 1 tys. 400 zł na malowanie wnętrza świetlicy. Mieszkańcy zdecydowali też o przeznaczeniu z tego roku 1 tys. 300 zł na zakup tablicy sportowej do liczenia punktów w siatkówkę.

W wolnych wnioskach rozmawiano m.in. o potrzebie zamontowania progów zwalniających na terenie sołectwa, o ścieżce, chodniku prowadzących z Chrząstowa w kierunku skrzyżowania drogi krajowej nr 10 z ulicą Mrotecką. Sołtys Ewa Kelm podziękowała również mieszkańcom za dużą frekwencję podczas sobotniego festynu i zaangażowanie ze strony młodzieży. Zaprosiła też mieszkańców na ognisko, które zaplanowano na sobotę 25 września na godzinę 16. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Budowa domu pod klucz
Sprawdzanie geometrii kół
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)