Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 lipca 2021

Kolejne spotkanie Samorządów Partnerstwa. „Razem dla rozwoju”

fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

W piątek 23 lipca w Starostwie Powiatowym# w Wągrowcu odbyło się posiedzenie Rady Partnerstwa i Grupy Roboczej i interesariuszy partnerstwa samorządów lokalnych „Razem dla rozwoju” z udziałem doradców ze Związku Miast Polskich (ZMP).

W spotkaniu udział wzięli: Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc - Przewodniczący Rady Partnerstwa, Wójt Gminy Damasławek Cyprian Wieczorek, Wójt Gminy Wapno Maciej Kędzierski, Burmistrz Janowca Wielkopolskiego Leszek Grzeczka, Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, przedstawiciele grupy roboczej działającej w ramach partnerstwa z Beatą Jessa - Kierownikiem Wydziały Rozwoju, Inwestycji i Transportu Publicznego jako jej koordynatorem oraz doradcy ZMP: Ryszard Grobelny, Anna Żabińska – Pioterek oraz Wojciech Zarzycki.

Na spotkaniu podsumowującym dotychczasową pracę w ramach partnerstwa przedstawione zostały cele strategii, omówiono projekty strategiczne i uzupełniające, przygotowane w ramach Partnerstwa oraz przedstawione zostały możliwości finansowania tych projektów. Na zakończenie doradca z ZMP zaprezentował strukturę dokumentu strategii, którą udało się do tej pory wypracować.

Niespełna rok temu Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Miasto i Gmina Kcynia, Gmina Damasławek, Gminy Wapno, Miasto i Gmina Janowiec Wielkopolski podjęły działania zmierzające do opracowania wspólnej, nowej strategii rozwoju Pałuk w najbliższych dziesięcioleciach.

Działania partnerstwa realizowane są w ramach Projektu Centrum Wsparcia Doradczego. Projekt ma za zadanie zbliżyć do siebie samorządy, aby lepiej i efektywniej współpracowały celem realizacji dobrej jakości projektów i inwestycji.

Projekt „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego”, organizowany jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Docelowo w każdym województwie mają zostać utworzone od 1 - 3 partnerstw JST, mających pomysł na współpracę długofalową. Rezultatami udziału w projekcie będą: opracowanie strategii terytorialnej oraz pakietu projektów kluczowych dla rozwoju obszaru partnerstwa. Pakiety projektów wynikające z dokumentów wypracowanych w ramach pilotażu powinny mieć preferencyjny dostęp do środków z polityki spójności UE na lata 2021- 2027.

Materiał: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Narożniki
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)