Dziś mamy 27 maja 2020, środa, imieniny obchodzą:

07 kwietnia 2020

Konkurs Języka Niemieckiego. Sukcesy uczniów Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie I LO im. Bolesława Krzywoustego w finale Konkursu Języka Niemieckiego# "Młodzi XXI wieku o sztuce życia".

Uczniowie naszego liceum: Marta Sobczak- II medyczna, Julia Sudoł - I angielska, Szymon Lewandowski - III medyczna zostali zaproszeni na galę finałową konkursu języka niemieckiego "Młodzi XXI wieku. Niestety gala w związku z sytuacją epidemiczną w kraju została odłożona na inny dogodny termin. Konkurs organizowany jest w Bydgoszczy. Nasi uczniowie odnosili w nim liczne sukcesy zdobywając wyróżnienia lub zajmując miejsca na podium.

Uczniowie mają za zadanie napisanie eseju na podany temat. Tegoroczny temat brzmiał: „Die Kunst des Lebens besteht darin, zu lernen, im Regen zu tanzen, anstatt auf die Sonne zu warten.” - Wie verstehst du diese Worte? Treffen sie auch auf dein Leben zu? Was ist für dich „die Kunst des Lebens”? Äußere, begründe und belege mit Beispielen deine eigene Meinung. Jury oceniało treść pracy, jej zgodność z tematem, oryginalność i pomysłowość, formę i styl wypowiedzi, bogactwo językowe oraz poprawność językową. Prace nagrodzone i wyróżnione zostają opublikowane w pamiątkowej publikacji. Każdy uczestnik i jego nauczyciel otrzymują taką publikację.

I LO bierze udział w konkursie od 2010 r. Wśród laureatów i finalistów znajduje się obecnie wielu germanistów i lingwistów, absolwentów czy studentów kierunków ścisłych i przyrodniczych. Wszyscy wykorzystują praktyczną znajomość języka w swojej pracy zawodowej.

Zespół germanistek gratuluje uczestnikom tegorocznej edycji.

Materiał: Rozalia Wencel

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 45 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)