Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

14 marca 2023

Konkurs "Spotkanie z Ludolfiną”. Jury miało bardzo trudne zadanie

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO podjęło proklamację o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki.

Pierwsze obchody tego  święta  odbyły się w 2020 roku. Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Głównym celem świętowania jest promocja nauk matematyczno-przyrodniczych oraz ścisłych i technicznych. Ciągły rozwój, odkrycia i wynalazki wzmagają apetyt naukowców i odbiorców. Niejednokrotnie są to zagadnienia trudne, które wystarczy przedstawić w uproszczonej formie, żeby wzbudzić zainteresowanie i rozpalić ciekawość.

Pierwsze obchody tego  święta  odbyły się w 2020 roku. Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Głównym celem świętowania jest promocja nauk matematyczno-przyrodniczych oraz ścisłych i technicznych. Ciągły rozwój, odkrycia i wynalazki wzmagają apetyt naukowców i odbiorców. Niejednokrotnie są to zagadnienia trudne, które wystarczy przedstawić w uproszczonej formie, żeby wzbudzić zainteresowanie i rozpalić ciekawość.Z tej okazji nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zorganizowali kolejną już edycję konkursu skierowanego dla uczniów kl. 4 – 8. Zadaniem uczniów z klas czwartych i piątych było napisanie wiersza o liczbie pi. Natomiast starsi uczniowie mieli za zadanie wykonanie lapbooka na temat Ludolfiny. W konkursie wzięli udział uczniowie z: ZSP w Występie, ZSP w Paterku i ZSP w Ślesinie, łącznie pojawiło się 25 prac. Uczestnicy wykonali bardzo ciekawe i interesujące dzieła, jury miało trudne zadanie aby wyłonić zwycięzców.

Na podium stanęli:

w kategorii: Międzyszkolny Konkurs Literacko - Matematyczny – wiersz o Ludolfinie

Mateusz Grabarz – ZSP Występ – I miejsce
Karina Hapka – ZSP Paterek – II miejsce
Lena Kawała – ZSP Paterek, Filip Hojka - ZSP Ślesin – III miejsce

w kategorii: Międzyszkolny Konkurs na lapbooka - „Liczba Pi fascynuje od czasów starożytnych do dziś”

Mikołaj Woźniak – ZSP Ślesin, Amelia Misiura – ZSP Paterek – I miejsce
Maja Jasińska, Oliwia Lipkowska, Maja Wyrostek, Nadia Przybylińska – ZSP Paterek – II miejsce
Karolina Świtalska, Anna Warzybok, Anna Brzezińska, Anna Koniec, Jagoda Wójcik – ZSP Paterek – III miejsce
Zuzanna Makowska – ZSP Paterek, Remigiusz Skonieczny – ZSP Występ - wyróżnienie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy, inwencji twórczej, pracowitości, talentu plastycznego i pomysłowości. Serdeczne podziękowania należą się również nauczycielom, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie: p. Katarzynie Domek – ZSP Występ, p. Kamili Skubiszewskiej – ZSP Paterek i p. Donacie Budziak – ZSP Paterek.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję.

Materiał: mgr M. Mistrzak, mgr K. Skiba

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 44 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)