Dziś mamy 26 listopada 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

17 października 2020

Kontrola w Trzeciewnicy. Prawie 80-tonowy zestaw bez zezwolenia i pilotażu

fot. WITD Bydgoszcz

fot. WITD Bydgoszcz

Prawie 80-tonowy zestaw zatrzymali do kontroli i wycofali z ruchu drogowego #kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

W dniu 15 października br. na drodze krajowej nr 10 w Trzeciewnicy partol Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którym przewożone były elementy żurawia: cztery balasty oraz hak, stanowiące ładunki podzielne. Ponieważ same informacje o masach poszczególnych balastów dawały przypuszczenie, że zestaw może ważyć znacznie więcej niż dopuszczalne 40 ton, inspektorzy skierowali pojazd na stanowisko do ważenia pojazdów. I tutaj zaskoczenia nie było: masa zestawu wyniosła bowiem 79,5 ton, czyli prawie o 100% więcej niż dopuszczają przepisy. Tak znaczna masa nie pozostała bez wpływu na naciski osi. Podwójna oś napędowa ciągnika została przeciążona o 8,7 ton – jej naciski zamiast dopuszczalnych 19 ton wyniosły 27,7 ton. Z kolei dopuszczalne naciski każdej z czterech osi naczepy (8,0 ton) zostały przekroczone od 3,1 ton do 3,25 ton. Ponadto, z uwagi na masę całkowitą pojazdu nienormatywnego przekraczającą 60 ton, jego przejazd powinien być pilotowany przez co najmniej jeden pojazd „PILOT”. W tym przypadku takiego pojazdu nie było.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami przepisów o ruchu pojazdów nienormatywnych wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej. Ponadto pojazd musiał zostać częściowo rozładowany – do czego konieczny był specjalistyczny sprzęt.

Materiał: WITD Bydgoszcz

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    kriss6087, w dniu 19-10-2020 21:50:50 napisał:

    czy to krzychu od rycha ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Gimnastyka korekcyjna
Meble kuchenne
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)