Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

05 sierpnia 2020

Kontrole posesji niezamieszkałych. Przeprowadzono 31 takich kontroli

fot. Straż Miejska w Nakle nad Notecią

fot. Straż Miejska w Nakle nad Notecią

Od dnia 24 lipca 2020 roku Straż Miejska w# Nakle nad Notecią prowadzi kontrole posesji tzw. niezamieszkałych, czyli placówek handlowych, gastronomicznych w których prowadzona jest działalność gospodarcza.

Kontrole wykonywane są pod kątem ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Przeprowadzane są na terenie miasta i gminy Nakło nad Notecią. Strażnicy miejscy sprawdzają:

-umowę oraz rachunki za odbiór odpadów oraz ścieków,

-porządek w obrębie posesji,

-numerek porządkowy posesji,

-rodzaj ogrzewania nieruchomości.

Na dzień dzisiejszy przeprowadzono już 31 takich kontroli, podczas których funkcjonariusze Straży Miejskiej pouczyli 7 osób oraz nałożyli 6 mandatów karnych.   

Przypominamy.

Właściciele nieruchomości niezamieszkałych, zobowiązani są do pozbywania się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych oraz nieczystości ciekłych w sposób zgodny z przepisami prawa. Ponadto właściciele nieruchomości obowiązani są do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez podmiot posiadający zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych lub przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanego do rejestru działalności regulowanej, przez okazanie strażnikowi miejskiemu takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.

Materiał: Agnieszka Warmke

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)