Kot w potrzasku. To sprawka kłusowników?

fot. SM w Nakle nad Notecią
W dniu 10 marca 2025 roku dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o # kocie uwięzionym w potrzasku przy stawie w miejscowości Bielawy. Na miejscu zgłaszający wskazał dokładną lokalizację zwierzęcia. Ze względu na utrudniony dostęp, dyżurny Straży Miejskiej wezwał na miejsce zastęp Państwowej Straży Pożarnej.
Strażacy, którzy przybyli na miejsce, użyli specjalistycznych nożyc, aby uwolnić kota z metalowego potrzasku. Następnie patrol Straży Miejskiej umieścił zwierzę w transporterze i przewiózł je do gabinetu weterynaryjnego. Badanie wykazało, że kot doznał urazu tylnej prawej łapy, w związku z czym pozostał w gabinecie na leczenie.
Znaleziony potrzask został przekazany do Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, która prowadzi dalsze czynności w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.
materiał: Roman Frąckowiak Straż Miejska w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)