Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2014
Baraż

Krok ku okręgówce

Mały kroczek ku awansowi zrobili piłkarze Czarnych Nakło. W pierwszym meczu barażowym z Pomowcem Kijewo Królewskie zwyciężyli 2:1.

Walka o to zwycięstwo nie była jednak łatwym zadaniem. Goście postawili twarde warunki i ciężko pracowali na objęcie prowadzenia. Choć rywalom nie udało zyskać się przewagi, w 25 minucie objęli oni prowadzenie. Linia ofensywna wykorzystała błąd obrońcy i Pomowiec był na prowadzeniu.

Radość w obozie przyjezdnych nie trwała jednak długo. 10 minut trzeba było czekać na bramkę wyrównującą. Jej autorem był Kamil Wisiorek. Do przerwy nic już się nie zmieniło.

Im dalej w mecz, tym coraz lepiej na tle rywali wyglądali nakielanie. Goście wyraźnie opadli z sił, a Czarni w końcówce to wykorzystali. Po dośrodkowaniu Waldemara Sobola w 85 minucie futbolówkę do bramki głową skierował Łukasz Bzdawka.

Pierwszy spotkanie barażowe kontuzją nogi okupił Michał Wisiorek i w konsekwencji nie zagra w rewanżu.

Czarni wygrali i przybliżyli się do klasy okręgowej. W czwartek będą w Kijewie Królewskim bronić skromnej zaliczki. Jakie jest nastawienie w zespole? – Zagraliśmy wyrównany mecz, druga połowa należała do nas. Okazje były, ale niestety czegoś brakowało – ocenił Stefan Bukato.

Czarni Nakło - Pomowiec Kijewo Królewskie 2:1 (1:1)
Bramki: Kamil Wisiorek, Łukasz Bzdawka.

Czarni Nakło: Jakub Wałęza, Tomasz Szwagrzyk, Maciej  Lewandowksi, Hubert Wałęza, Hubert Gardocki (Mateusz Szypkowski), Michał Juszczak, Waldemar Sobol, Kamil Wisiorek, Michał Wisiorek (Andriy Matskiv), Łukasz Bzdawka, Denis Piotrowski (Kamil Sobieszczyk).

Oceń artykuł: 183 182