Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2023

Krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli. W akcji uczestniczyły 42 osoby

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

fot. Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

Po raz kolejny krwiodawcy nie zawiedli #- udana „Mikołajkowa” akcja poboru krwi.

„Zostań Mikołajem, oddaj krew - uratuj życie” - pod takim hasłem w dniu 6 grudnia 2023 r. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, zorganizował ostatnią w tym roku akcję poboru krwi.

Na dawców oczekiwał zespół z Terenowej Stacji w Bydgoszczy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ w Warszawie. Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było pozyskanie jak największej ilości krwi i uzupełnienie jej zapasów dla osób, którzy jej potrzebują. W akcji poboru krwi uczestniczyły 42 osoby, natomiast krew oddało 38 dawców, od których pozyskano w sumie ponad 17 litrów krwi. Na taki wynik przełożył się wysiłek krwiodawców ze strażackiego Klubu Honorowych Dawców Krwi, funkcjonariuszy Służby Więziennej i Policji

oraz innych uczestników biorących udział w zbiórce. Wszystkim, którzy poświęcili swój czas włączając się do akcji poboru krwi składamy gorące podziękowania i słowa uznania.

tekst: asp. Sebastian Łabich, Klub HDK PCK przy KP PSP w Nakle nad Notecią

Materiał: st. kpt. Bartosz Walkowiak / Komenda Powiatowa PSP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)