Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

27 lipca 2020

Książka o prawach dzieci. Poleca Stefania Bielecka z PiMBP w Nakle

W cyklu Bibliotekarz poleca dzieciom, dzisiaj recenzja książki 12 ważnych praw. Polscy #autorzy o prawach dzieci, wydanej w serii Centrum Edukacji Dziecięcej.

Dzieci wiedzą, że mają swoje prawa. Dowiadują się o tym w przedszkolu i w szkole.

Jak je rozumieją? Czy dostrzegają, że prawa mogą być przywilejami? Czy prawa mogą wiązać się z obowiązkami?

Książka ta pomaga w rozmowach z dziećmi. W dynamicznych, a czasami także dowcipnych tekstach przedstawia konkretne sytuacje. Z łatwością można je wykorzystać do pogłębienia wiedzy na temat praw dziecka

Dwunastu autorów napisało 12 opowiadań, które opisują kluczowe prawa dzieci.

Znajdziecie tu prawa do: równouprawnienia, utrzymywania kontaktu z rodzicami, wyrażania swoich poglądów, opinii i emocji, prywatności, informacji, adopcji, opieki lekarskiej, właściwych warunków i godnego życia, nauki, odpoczynku, ochrony przed wyzyskiem oraz do tego, że nikt nie ma prawa ci zagrażać.

12 opowiadań, napisanych w formie historyjek, opatrzonych kolorowymi ilustracjami - intryguje i bawi dzieci, jednocześnie wspiera wychowawczy trud rodziców i nauczycieli. Dzieci znajdą w nich odpowiedzi na trudne pytania dotyczące swoich praw.

Wspaniali autorzy, którzy napisali ciepłą książkę bez nadęcia i patosu, to: Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Stelmaszyk, Renata Piątkowska, Maria Szarf, Zofia Stanecka, Marcin Pałasz.

Poleca Stefania Bielecka, Filia Ogólna w Nakle nad Notecią.

materiał: Stefania Bielecka PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)