Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

23 października 2021

Ktoś niszczy nagrobek na cmentarzu. „Nie wierzę, że nikt nie widział”

fot. pow.

fot. pow.

Syn zmarłego mieszkańca Występu po raz kolejny zauważył#, że nagrobek jego ojca został umyślnie zniszczony. Policja poszukuje sprawcy.

Na początku sierpnia do naszej redakcji zgłosił się pan Dawid. Jest zatroskany, bo ktoś od kilku miesięcy niszczy nagrobek jego ojca. – Tata zmarł rok temu, w listopadzie. Od czasu postawienia pomnika w maju, to się zaczęło. Zgłaszałem to dwa razy na policję. Ostatnio zauważyłem, że płyta na grobie została kopnięta do przodu, tak że opierała się o siatkę na cmentarzu. Było widać nawet ślady buta. Na całym cmentarzu niszczony jest tylko pomnik ojca, żadnych innych. Szukam świadków, bo nie wierzę, że nikt nie widział tego zdarzenia, bo to przy ruchliwej ulicy. Wszyscy, z którymi na ten temat rozmawiam są zdziwieni, jak może się coś takiego dziać. Mój ojciec by nawet muchy nie skrzywdził – opisuje sytuację pan Dawid.

Policja na początku sierpnia przyjęła jego kolejne zgłoszenie i szuka sprawcy. – Funkcjonariusze wydziału kryminalnego prowadzą postępowanie w sprawie znieważenia miejsca pochówku (artykuł 262 kodeksu karnego). Prócz powyższego nie wpływały żadne inne zgłoszenia dot. zniszczeń nagrobków na cmentarzu w Występie – przekazała mł. asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. Kara za niszczenie nagrobka, zgodnie z przywołanym przez mł. asp. Wrzeszcz artykułem, to od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

O tę sytuację zapytaliśmy również panią sołtys Występu. Problem jest jej znany. – Rodzina zgłosiła się do mnie po dokumenty. Chcą ubezpieczyć grób. Cmentarz jest ubezpieczony, ale groby nie – poinformowała sołtys Ewa Hoppe-Kowalska. Wraz z problemem niszczenia nagrobka zaczęły pojawiać się pytania o to, czy monitoring nie rozwiązałby sprawy. – Monitoringu na cmentarzu nie ma i na razie nie będzie. To kosztowne zadanie. Od dłuższego czasu próbuję założyć monitoring na placu zabaw, bo są tam niszczone różne rzeczy. To pierwszy taki incydent, podczas którego doszło do zniszczenia grobu. Kilka lat temu była sytuacja, że znikały znicze i kwiaty. Nie mieliśmy takich zdarzeń, żeby było konieczne montowanie monitoringu na naszym cmentarzu – przekazała panisołtys.

Niestety do dnia dzisiejszego nie udało sie znaleść sprawcy. – Proszę o pomoc w odnalezieniu wandali – zaapelował pan Dawid.

Źródło: 

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -14 (30)

  karminowy konkwistador , w dniu 23-10-2021 10:22:45 napisał:

  Dobrym ludziom nikt nagrobków nie wywraca. Na reputacje pracuje się przez całe życie po śmierci już pozamiatane.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 16 (16)

  Ala, w dniu 23-10-2021 12:29:01 napisał:

  Ukryta kamera i będzie sprawa załatwiona.

  odpowiedz

  • 8 (8)

  M, w dniu 23-10-2021 16:04:48 napisał:

  karminowy konkwistador - hmm, zabrzmiałeś jakbyś miał motyw.

  odpowiedz

  • 10 (10)

  Mieszkaniec, w dniu 23-10-2021 19:59:55 napisał:

  Znałem.tego Pana.Bardzo miły i sympatyczny.To że być może ktoś go nie lubił, niech da mu teraz spokojnie odpocząć.To co ktoś robi z pomnikiem jest naprawdę przykre.Nam nadzueje ze ten "Ktoś żyta te komentarze i odpusci sobie lub poniesie za to karę.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Łopatka wieprzowa kg
9,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)