Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2022

Kujawsko-Pomorska Licealida w Pływaniu Drużynowym. Wysokie miejsce Staszica

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 7.12.2022r. w Rypińskim Centrum Sportu i Rekreacji odbyła sie Kujawsko Pomorska Licealida w Pływaniu Drużynowym dziewcząt i chłopców. #Powiat Nakielski w tych zawodach reprezentowali uczniowie ZS im. S. Staszica z Nakła.

Miło nam poinformować, że drużyna chłopców uplasowała się na 4 miejscu a dziewczęta zakończyły rywalizację na miejscu 8. Najciekawiej przebiegała rywalizacja zespołów sztafetowych, które decydowały o końcowej klasyfikacji szkół. Naszym chłopcom do podium zabraklo zaledwie 2 sekund. W Rypinie odbyły się również starty indywidualne. W tej rywalizacji najlepiej poradzili sobie Filip Skubiszewski w stylu klasycznym i Dominik Dytman w stylu grzbietowym, którzy zdobyli brązowe medale.

Kolejne miejca na podium w finałach wojewódzkich dla naszych uczniów są efektem rozwijania sportowych pasji i pracy podczas zajęć pozalekcyjnych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych udanych startów.

Reprezentacja Staszica wystąpiła w składzie:
Dziewczęta: Iga Nowicka, Bogna Bąk, Oliwia Bartyzel, Olga Gajewska, Wiktoria Konewka, Nadia Ignasiak, Amelia Serwus
Chłopcy: Filip Skubiszewski, Daniel Buława, Dominik Dytman, Cyprian Młynarczyk, Mikołaj Łasa, Wojciech Główczewski.

Szczegółowe wyniku na stronie
http://pmszsrypin.pl/mistrzostwa-wojewodztwa-dziewczat-i.../

Materiał: Marcin Kuliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)