Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2022

Kwestować będzie 76 wolontariuszy. Przez gminę przejedzie wóz strażacki

fot. pow.

fot. pow.

Już 30. stycznia 2022 r. odbędzie się# 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia na terenie całego kraju jak i na świecie pracować będą Sztaby WOŚP założone specjalnie na tę okazję. Cel i hasło tegorocznego finału to: “Przejrzyj na oczy” - czyli zbiórka dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W gminie Nakło nad Notecią jak co roku sztab zawiązał się przy Nakielskim Ośrodku Kultury. W związku z tym przedstawiamy kilka ważnych informacji na temat tego dnia.

Na terenie gminy będzie kwestować 76 wolontariuszy. Już od grudnia działają 2 Sztabowe Puszki Stacjonarne. Atrakcjami tego dnia będą Retro Karawana WOŚP, czyli przejazd przez miasto ok. 40 aut zabytkowych i nie tylko. Planowany jest także przejazd przez miejscowości gminy Nakło pojazdu strażackiego OSP Polichno, w którym oprócz strażaków znajdować się będzie kwestujący wolontariusz. Najważniejszym planowanym punktem będzie impreza w sali widowiskowo-kinowej NOK, która startuje o godzinie 16:30. Podczas imprezy odbędą się koncerty muzyczne, występy artystyczne oraz liczne licytacje przedmiotów. Mając w pamięci zeszłoroczną sytuację związaną z obostrzeniami wynikającymi z COVID-19, pewnym punktem będzie Plenerowe Studio WOŚP - czyli transmisja na żywo ze sceny, relacja z pracy sztabu, a także licytacje. Początek już o godzinie 15:00 na antenie Radia Nakło 107,50 FM oraz na facebooku WOŚP Nakło nad Notecią.

O godzinie 16:00 i 17:00 w sali konferencyjnej seniorzy z nakielskiego UTW oraz instruktorzy NOK czekać będą na wszystkie dzieci chętne do zabawy z bajkowymi gośćmi i nie tylko. Cała impreza potrwa do godziny 20:00.

Więcej informacji na facebooku WOŚP Nakło nad Notecią oraz Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Materiał: Artur Cwudziński - WOŚP Nakło 

Oceń artykuł: 4 43

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)