Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

02 lutego 2023

Lekcja muzyki z „Mądrymi Sowami”. Zupełnie jak w filharmonii

W piątek do biblioteki przybyły Mądre Sowy na lekcję muzyki. Dzieci odgadywały jaki słyszą instrument#, wypowiadały się na temat rodzajów instrumentów, śpiewały piosenkę „Jestem muzykantem konszabelantem” i naśladowały dźwięki trąbki, bębenka czy gitary.

Po wysłuchaniu wiersza pod tytułem „Najlepszy instrument”, dzieci zgodnie stwierdziły, że najbardziej potrzebnym instrumentem jest ich głos, którym można wszystko wyśpiewać, zanucić. Po tym muzycznym wstępie do biblioteki zawitał gość, dyrygent Zygfryd. Przedszkolaki miały okazję zagrać specjalną piosenkę, pod wodzą muzycznego mistrza. Było jak w prawdziwej filharmonii. Każdy miał swój instrument, a tekst piosenki został napisany specjalnie na tą okoliczność. Po pożegnaniu gościa Mądre Sowy zatańczyły walczyka i wykonały kolorowe nuty. Było głośno i radośnie.

Materiał: Anna Splitt

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)