Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2022

Lekcja o Polsce. Legenda i pouczająca rozmowa

fot. powierzone

fot. powierzone

Mądre Sowy z Przedszkola Słoneczko uczestniczyły w lekcji o Polsce, zorganizowanej przez# Bibliotekę Dziecięcą. Na samym początku bibliotekarka odczytała legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”.

Dzieci dowiedziały się co to właściwie jest legenda, a następnie uczestniczyły w rozmowie o tym, czym dla nas jest Polska, jakie są jej symbole narodowe, jak należy szanować flagę i godło. Mądre Sowy stojąc na baczność odśpiewały pierwszą zwrotkę hymnu.

Po tym poważnym wystąpieniu, wyruszyły między półki, szukając obrazków dotyczących Polski, a następnie ułożyły tematyczne puzzle. Rozmowy ciąg dalszy dotyczył znanych Polaków, m.in. Mikołaja Kopernika, Wisławy Szymborskiej, Fryderyka Chopina, ale także Roberta Lewandowskiego i Adama Małysza. Najpyszniejsza część spotkania przedstawiała tradycyjne polskie potrawy, nie mogło się obyć bez degustacji pysznego serniczka, toruńskich pierników i naszych polskich krówek. Tradycyjne polskie tańce spotkały się z dużym zainteresowaniem przedszkolaków. Uproszczonego Krakowiaka dzieci chciały tańczyć kilka razy. Na zakończenie Mądre Sowy wykonały pracę plastyczną pn. „Orzeł Biały”.

Polska – nasza Ojczyzna.
W niej ziemia urodzajna i żyzna,
Od gór do morza się rozpościera,
Od Bałtyku po Tatry,
W piersiach dech zapiera…

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)