Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2022

Lekcja o Polsce. Legenda i pouczająca rozmowa

fot. powierzone

fot. powierzone

Mądre Sowy z Przedszkola Słoneczko uczestniczyły w lekcji o Polsce, zorganizowanej przez# Bibliotekę Dziecięcą. Na samym początku bibliotekarka odczytała legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”.

Dzieci dowiedziały się co to właściwie jest legenda, a następnie uczestniczyły w rozmowie o tym, czym dla nas jest Polska, jakie są jej symbole narodowe, jak należy szanować flagę i godło. Mądre Sowy stojąc na baczność odśpiewały pierwszą zwrotkę hymnu.

Po tym poważnym wystąpieniu, wyruszyły między półki, szukając obrazków dotyczących Polski, a następnie ułożyły tematyczne puzzle. Rozmowy ciąg dalszy dotyczył znanych Polaków, m.in. Mikołaja Kopernika, Wisławy Szymborskiej, Fryderyka Chopina, ale także Roberta Lewandowskiego i Adama Małysza. Najpyszniejsza część spotkania przedstawiała tradycyjne polskie potrawy, nie mogło się obyć bez degustacji pysznego serniczka, toruńskich pierników i naszych polskich krówek. Tradycyjne polskie tańce spotkały się z dużym zainteresowaniem przedszkolaków. Uproszczonego Krakowiaka dzieci chciały tańczyć kilka razy. Na zakończenie Mądre Sowy wykonały pracę plastyczną pn. „Orzeł Biały”.

Polska – nasza Ojczyzna.
W niej ziemia urodzajna i żyzna,
Od gór do morza się rozpościera,
Od Bałtyku po Tatry,
W piersiach dech zapiera…

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)