Dziś mamy 5 grudnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

19 października 2020

Lekcje w ramach e-Szkoły. Sprawdź aktualny plan zajęć

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Powstanie listopadowe, działania na ułamkach dziesiętnych, fraszki Jana Kochanowskiego,# krzyżówki genetyczne i zadania maturalne z matematyki – to tylko niektóre z tematów e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popołudniowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

- Po wakacjach formuła naszej e-Szkoły uległa zmianie. Wszystkim naszym sympatykom proponujemy popołudniowe zajęcia pozalekcyjne i uzupełniające wiedzę zdobywaną w szkole. W naszym planie lekcji są nie tylko zajęcia z języka polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, języka angielskiego, ale też takie, które będą pomocą w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty i matury – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Dzisiejsze, poniedziałkowe (19 października) zajęcia rozpoczynamy lekcją języka polskiego. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania o to, czy naszym życiem rządzi przypadek, a także czy istnieje sposób na uwolnienie się od bolesnych wspomnień. Rozważania na ten temat zakończą zajęcia z gramatyki, podczas których dowiemy się, czym jest i jaką rolę pełni czasownik. Zapraszamy też do wysłuchania historii powstania listopadowego oraz lekcji wiedzy o społeczeństwie poświęconej rodzinie – podstawowej grupie społecznej.

Jak mówić o nawykach żywieniowych i zdrowym trybie życia w języku angielskim dowiemy się we wtorek (20 października). Tego popołudnia polecamy także lekcję historii, której tematem będzie Królestwo Polskie w latach 1815-1830. Maturzystów zapraszamy na zajęcia z matematyki, podczas których omawiane będą zadania zamknięte i wymagające krótkiej odpowiedzi, pojawiające się w testach maturalnych.

Podczas środowych (21 października) zajęć z języka polskiego poznamy fraszki Jana Kochanowskiego, wybitnego polskiego poety epoki renesansu. Kolejnym tematem będzie budowa słowotwórcza wyrazu. Z lekcji fizyki dowiemy się, co kryje się pod pojęciem ruchu krzywoliniowego. Miłośników geografii zapraszamy na zajęcia poświęcone formom i działalności lodowców górskich. Na zakończenie coś dla zainteresowanych tematyką dziedziczenia cech – na zajęciach z biologii mowa będzie o ekspresji informacji genetycznej.

Ksiądz Dawid Wasilewski podczas cotygodniowych, czwartkowych (22 października) spotkań online odpowie na pytanie, czym jest i jak przejawia się dojrzałość ludzka w kontekście wiary. Uczniów szkół podstawowych zapraszamy na zajęcia z matematyki. Tematem będą działania na ułamkach dziesiętnych i zadania testowe związane z bryłami przestrzennymi. Tego dnia zachęcamy także do wysłuchania lekcji o krzyżowaniu genetycznym i dysocjacji jonowej soli.

Na zakończenie szkolnego tygodnia (23 października) proponujemy lekcję fizyki, podczas której dowiemy się jak, i czy w ogóle, możliwe jest zważanie naszej planety. Na piątkowe popołudnie proponujemy również zajęcia z języka niemieckiego (tematem będzie budowa zdań podrzędnie złożonych) i angielskiego (zakres tematyczny: zdania okolicznikowe i wykrzyknikowe oraz nauka i technika).

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

· YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
· Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
· edupolis.pl,
· www.kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Metkownice
od 179PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Sprawdzanie świateł
0

Zimowa dieta też może być pełna warzyw. Sezon na jarmuż i brukselkę

Wiosenne i letnie miesiące rozpieszczają nas ogromem świeżych warzyw i owoców. #Chrupiący szczypiorek, wyrazista rzodkiewka, wykwintne szparagi, pachnące słońcem pomidory i ogórki… Wymieniać można długo! Nie oznacza to jednak, że zimą jesteśmy skazani wyłącznie na mrożonki i przetwory, które udało się zrobić w sezonie wakacyjnym. Istnieją warzywa, które właśnie o tej porze roku smakują i prezentują się na talerzach najlepiej. Najwyższa pora docenić smak i wszechstronność jarmużu oraz brukselki.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)