Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Lekkoatletyka

18 czerwca 2022 0

44. Memoriał Grzegorza Duneckiego. Luks-Start w Toruniu

16 czerwca odbył się w# Toruniu 44. Memoriał Grzegorza Duneckiego w którym wystartowała 15-osobowa grupa zawodników LUKS START NAKŁO. Był to przed ostatni start przed Mistrzostwami Polski U18 i U20, które odbędą się odpowiednio: 15-17.07 w Bielsko Białej oraz 7-9.07 w Radomiu.

(czytaj więcej)
29 maja 2022 0

Poznań Athletics Grand Prix. Startowali zawodnicy z nakielskiego klubu

Znakomite wyniki w sprintach, dużo niespodzianek i walki nie tylko z rywalami,# ale również z kapryśną pogodą. Poznań Athletics Grand Prix dla wielu lekkoatletów był ważnym otwarciem sezonu.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Trójbój LA dziewcząt. SP Mrocza Wicemistrzem Powiatu

Dnia 17 maja 2022 roku na boisku ,,Orlik" przy SP nr 3# w Nakle odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych w Trójboju La dziewcząt i chłopców.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

Mistrzostwa w czwórboju. Która drużyna okazała się najlepsza?

11 maja na bieżni i boisku „Orlik” przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 # w Nakle odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2021 3

Mistrzostwa Świata Juniorów. Nakielanin będzie reprezentował Polskę

Blisko 40-osobowa Reprezentacja Polski wystartuje podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które 17 sierpnia rozpoczną się w Nairobi.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 0

Zawody Wojewódzkie Lekkoatletyka. Pomimo upałów rekordy pobite

W piątek 18 czerwca zawodnicy# UKS Wyspiański Szubin uczestniczyli w wojewódzkich zawodach z cyklu Lekkoatletyka dla każdego. Podopieczni Małgorzaty Iwaniak, Tomasz Staronia, Ryszarda Adamczewskiego i Tomasza Kaszewskiego zdobyli pięć medali.

(czytaj więcej)
08 listopada 2020 3

Międzywojewódzkie Mistrzostwa. Wystartowało 5 naszych zawodników

7 listopada 2020 roku nad Jeziorem Starogrodzkim koło Chełmna# odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych, w których udział wzięło pięciu zawodników Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 0

Oliwia Jechna i Jakub Kalka Mistrzami Województwa. Gratulujemy!

30 czerwca 2020 roku w Białych Błotach odbyły się# Mistrzostwa województwa Kujawsko – Pomorskiego Dzieci w Lekkiej Atletyce.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

Mistrzostwa Województwa. Luks Start wielokrotnie na podium

30 czerwca 2020 roku w Białych Błotach odbyły się# 8. Mistrzostwa Dzieci Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Lekkiej Atletyce, w których udział wzięła 33-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO. Zawodnicy zaprezentowali się świetnie zdobywając aż 24 medali (13 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych), czyli najwięcej spośród startujących klubów.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 1

Mistrzostwa Województwa i lekkoatletyczny mityng. Drużyna UKS Wyspiański z Szubina na podium

We wtorek 30 czerwca w Białych Błotach odbyły się# Mistrzostwa Województwa kujawsko-pomorskiego dzieci oraz lekkoatletyczny mityng. W zawodach udział wzięła 23 osobowa reprezentacja UKS Wyspiański Szubin. Podopieczni Małgorzaty Iwaniak, Tomasza Staronia i Tomasza Kaszewskiego sześciokrotnie stawali na podium.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 0

Gratulujemy świetnych rezultatów! Przywieźli 27 medali

24 czerwca 2020 roku w Wąbrzeźnie odbyło Grand Prix Pomorza-Kujaw-Pałuk, w którym udział wzięła 20-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2019 5

Zawodnicy trenują. LUKS START Nakło na obozie kadry

Największe lekkoatletyczne talenty województwa Kujawsko - Pomorskiego przebywają obecnie na obozie Kadry Wojewódzkiej Młodzików.

(czytaj więcej)
17 października 2015 5

Maik w Kadrze Narodowej!

Daria Maik, zawodniczka LUKS START Nakło, otrzymała powołanie na zgrupowanie Kadry Narodowej w biegach średnich.

(czytaj więcej)
07 września 2015 4

Jagoda i Zuzanna wywalczyły medale

Bardzo dobrze spisały się reprezentantki naszego powiatu na X Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w Warszawie

(czytaj więcej)
20 czerwca 2015 2

Maik w formie przed MP

Podczas odbywających się w 19 czerwca zawodów wielobojowych w Toruniu rozegrany został bieg kobiet na dystansie 5000 metrów.

(czytaj więcej)

„Lubię stawiać poprzeczkę coraz wyżej”

Halowe mistrzostwo Polski juniorów i juniorów młodszych, złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz powołanie do kadry narodowej to tylko najważniejsze sukcesy Heleny Dalke#. Jej zapał i determinacja to z kolei klucz do kolejnych. Jak przebiega kariera utalentowanej biegaczki?

(czytaj więcej)
14 lutego 2015 1

Udany występ Patryka w eliminacjach

Podczas drugiego dnia odbywających się w Toruniu Mistrzostwa Polski Juniorów (96-97) i Juniorów Młodszych (98-99) udany start w biegu na 600m zanotował Patryk Pozorski 99’, zawodnik LUKS START Nakło.

(czytaj więcej)
05 lutego 2015 3

LUKS START – najlepszy z gminy Nakło w kraju

Zespół Sportu Młodzieżowego – Instytut Sportu w Warszawie opublikował punkty zgromadzone w systemie sportu młodzieżowego przez kluby, gminy i powiaty w roku 2014.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2015 1

Grad medali w lekkiej atletyce

Aż 15 medali zdobyła reprezentacja Miasta i Gminy Nakło na Halowych Mistrzostwach Województwa Dzieci w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się 17 stycznia na krytej bieżni CWZS Zawisza w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2014 0

Lekkoatletyka dla każdego

11 zawodników z Szkoły Podstawowej nr 4 w Nakle wzięło udział w toruńskich zawodach.

(czytaj więcej)

Szubinianie upamiętnili męczennika

26 października w kościele Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy o godz. 9.00 mszą św. rozpoczął się XXII Bieg Sztafetowy Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.

(czytaj więcej)
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)