Dziś mamy 2 lipca 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Lekkoatletyka

18 czerwca 2022 0

44. Memoriał Grzegorza Duneckiego. Luks-Start w Toruniu

16 czerwca odbył się w# Toruniu 44. Memoriał Grzegorza Duneckiego w którym wystartowała 15-osobowa grupa zawodników LUKS START NAKŁO. Był to przed ostatni start przed Mistrzostwami Polski U18 i U20, które odbędą się odpowiednio: 15-17.07 w Bielsko Białej oraz 7-9.07 w Radomiu.

(czytaj więcej)
29 maja 2022 0

Poznań Athletics Grand Prix. Startowali zawodnicy z nakielskiego klubu

Znakomite wyniki w sprintach, dużo niespodzianek i walki nie tylko z rywalami,# ale również z kapryśną pogodą. Poznań Athletics Grand Prix dla wielu lekkoatletów był ważnym otwarciem sezonu.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Trójbój LA dziewcząt. SP Mrocza Wicemistrzem Powiatu

Dnia 17 maja 2022 roku na boisku ,,Orlik" przy SP nr 3# w Nakle odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych w Trójboju La dziewcząt i chłopców.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

Mistrzostwa w czwórboju. Która drużyna okazała się najlepsza?

11 maja na bieżni i boisku „Orlik” przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 # w Nakle odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2021 3

Mistrzostwa Świata Juniorów. Nakielanin będzie reprezentował Polskę

Blisko 40-osobowa Reprezentacja Polski wystartuje podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które 17 sierpnia rozpoczną się w Nairobi.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2021 0

Zawody Wojewódzkie Lekkoatletyka. Pomimo upałów rekordy pobite

W piątek 18 czerwca zawodnicy# UKS Wyspiański Szubin uczestniczyli w wojewódzkich zawodach z cyklu Lekkoatletyka dla każdego. Podopieczni Małgorzaty Iwaniak, Tomasz Staronia, Ryszarda Adamczewskiego i Tomasza Kaszewskiego zdobyli pięć medali.

(czytaj więcej)
08 listopada 2020 3

Międzywojewódzkie Mistrzostwa. Wystartowało 5 naszych zawodników

7 listopada 2020 roku nad Jeziorem Starogrodzkim koło Chełmna# odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych, w których udział wzięło pięciu zawodników Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina.

(czytaj więcej)
03 lipca 2020 0

Oliwia Jechna i Jakub Kalka Mistrzami Województwa. Gratulujemy!

30 czerwca 2020 roku w Białych Błotach odbyły się# Mistrzostwa województwa Kujawsko – Pomorskiego Dzieci w Lekkiej Atletyce.

(czytaj więcej)
02 lipca 2020 0

Mistrzostwa Województwa. Luks Start wielokrotnie na podium

30 czerwca 2020 roku w Białych Błotach odbyły się# 8. Mistrzostwa Dzieci Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Lekkiej Atletyce, w których udział wzięła 33-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO. Zawodnicy zaprezentowali się świetnie zdobywając aż 24 medali (13 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych), czyli najwięcej spośród startujących klubów.

(czytaj więcej)
01 lipca 2020 1

Mistrzostwa Województwa i lekkoatletyczny mityng. Drużyna UKS Wyspiański z Szubina na podium

We wtorek 30 czerwca w Białych Błotach odbyły się# Mistrzostwa Województwa kujawsko-pomorskiego dzieci oraz lekkoatletyczny mityng. W zawodach udział wzięła 23 osobowa reprezentacja UKS Wyspiański Szubin. Podopieczni Małgorzaty Iwaniak, Tomasza Staronia i Tomasza Kaszewskiego sześciokrotnie stawali na podium.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 0

Gratulujemy świetnych rezultatów! Przywieźli 27 medali

24 czerwca 2020 roku w Wąbrzeźnie odbyło Grand Prix Pomorza-Kujaw-Pałuk, w którym udział wzięła 20-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2019 5

Zawodnicy trenują. LUKS START Nakło na obozie kadry

Największe lekkoatletyczne talenty województwa Kujawsko - Pomorskiego przebywają obecnie na obozie Kadry Wojewódzkiej Młodzików.

(czytaj więcej)
17 października 2015 5

Maik w Kadrze Narodowej!

Daria Maik, zawodniczka LUKS START Nakło, otrzymała powołanie na zgrupowanie Kadry Narodowej w biegach średnich.

(czytaj więcej)
07 września 2015 4

Jagoda i Zuzanna wywalczyły medale

Bardzo dobrze spisały się reprezentantki naszego powiatu na X Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w Warszawie

(czytaj więcej)
20 czerwca 2015 2

Maik w formie przed MP

Podczas odbywających się w 19 czerwca zawodów wielobojowych w Toruniu rozegrany został bieg kobiet na dystansie 5000 metrów.

(czytaj więcej)

„Lubię stawiać poprzeczkę coraz wyżej”

Halowe mistrzostwo Polski juniorów i juniorów młodszych, złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz powołanie do kadry narodowej to tylko najważniejsze sukcesy Heleny Dalke#. Jej zapał i determinacja to z kolei klucz do kolejnych. Jak przebiega kariera utalentowanej biegaczki?

(czytaj więcej)
14 lutego 2015 1

Udany występ Patryka w eliminacjach

Podczas drugiego dnia odbywających się w Toruniu Mistrzostwa Polski Juniorów (96-97) i Juniorów Młodszych (98-99) udany start w biegu na 600m zanotował Patryk Pozorski 99’, zawodnik LUKS START Nakło.

(czytaj więcej)
05 lutego 2015 3

LUKS START – najlepszy z gminy Nakło w kraju

Zespół Sportu Młodzieżowego – Instytut Sportu w Warszawie opublikował punkty zgromadzone w systemie sportu młodzieżowego przez kluby, gminy i powiaty w roku 2014.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2015 1

Grad medali w lekkiej atletyce

Aż 15 medali zdobyła reprezentacja Miasta i Gminy Nakło na Halowych Mistrzostwach Województwa Dzieci w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się 17 stycznia na krytej bieżni CWZS Zawisza w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2014 0

Lekkoatletyka dla każdego

11 zawodników z Szkoły Podstawowej nr 4 w Nakle wzięło udział w toruńskich zawodach.

(czytaj więcej)

Szubinianie upamiętnili męczennika

26 października w kościele Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy o godz. 9.00 mszą św. rozpoczął się XXII Bieg Sztafetowy Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.

(czytaj więcej)
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)