Letnie zajęcia dobiegły końca. Dużą atrakcją były wyjazdy

fot. PiMBP w Nakle
W dniach 8-19 lipca br. w #Ślesinie odbywały się zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym, zorganizowane przez Wiejski Dom Kultury oraz Bibliotekę.
W trakcie codziennych, 3-godzinnych spotkań uczestnicy próbowali swoich sił w zabawach sportowych (zbijak, dwa ognie, przeciąganie liny, bieg w workach), integracyjnych (rekin, fryzjer) oraz plastycznych, w czasie których powstały „skarpetkowe” gąsienice i ośmiornice oraz rybki z włóczki.
W ramach zajęć profilaktycznych w grupach wykonano plakaty mówiące o zdrowym trybie życia. Jeden dzień poświęcono na rozmowy o dobrym wychowaniu, używaniu „magicznych” słów proszę, przepraszam i dziękuję, spisano też „alfabet dobry manier”, a na koniec dzieci odgrywały krótkie scenki stosując zasady savoir-vivre. Niespodzianką okazała się projekcja filmu „Leo”.
Dużą atrakcją były zorganizowane wyjazdy do: Zielonowa w Nadleśnictwie Szubin, gdzie Pan Jakub Sokołowski poprowadził uczestników leśną ścieżką edukacyjną; na basen Naquarius w Nakle oraz do Multikina w Bydgoszczy na film „W głowie się nie mieści 2”.
Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria

















Czytaj również
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)