Dziś mamy 25 lipca 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2021

Loteria szczepionkowa. Co z opodatkowaniem nagród?

Minister Tadeusz Kościński wspiera działania mające# zwiększyć zainteresowanie Polaków szczepieniami przeciw COVID-19. Wyrazem tego jest rozporządzenie, na mocy którego nagrody otrzymane w Loterii o wartości przekraczającej 2 280 zł, nie będą opodatkowane PIT.

Rozporządzenie zostało wydane na wniosek Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. – organizatora „Loterii Narodowego Programu Szczepień”, na mocy którego nagrody otrzymane w Loterii, o wartości przekraczającej 2 280 zł, nie będą opodatkowane PIT.

Rozporządzenie uzupełni rozwiązanie ustawowe zwalniające od podatku jednorazowe wygrane w loteriach promocyjnych o wartości niższej niż 2 280 zł.

Dzięki temu wszystkie nagrody otrzymane w „Loterii Narodowego Programu Szczepień” będą zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

Rozporządzenie zostało podpisane przez ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej 12 lipca br. Weszło w życie 14 lipca 2021 r.

Materiał: Ministerstwo Finansów

Oceń artykuł: 35 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 21 (37)

  Kolo, w dniu 19-07-2021 10:19:55 napisał:

  Już raz ta partia na rozdawnictwo złapała swoich wyborców. Teraz ambasadorom programów plus żyje się najlepiej, a Ty podatniku tyraj na nich wszystkich. Dołożyli + dla dzieci do szkoły... ZUS w górę... Loteria szczepionkowa z kieszeni podatników i ludzie lecą się szczepić preparatem... nieprzebadanym, dopuszczonym warunkowo, zgony i NOP od zatrzęsienia, ludzie po szczypawce chorują, teraz by się wyzbyć gówna mieszanka produktów różnych producentów... A Minister Zdrowia tylko zaciera rączki, znowu Juda rzuci srebrnikami... Jesień... zaszczepieni będą padać jak muchy... Zdrowia. Apokalipsa = odsłanianie, odbywa się na naszych oczach... tylko zbyt wielu śpi i może się już nie obudzić...

  odpowiedz

  • -23 (33)

  Tussk, w dniu 19-07-2021 11:25:54 napisał:

  To ciekawe...za po to podatków nie płaciłes?!!!I i to większe!! A ile pieniędzy wróciło do ludzi?? ( no może do swoich ) pomyśl trochę...

  odpowiedz

  • 22 (28)

  Krytyk Społeczny, w dniu 19-07-2021 13:50:25 napisał:

  No ale tej władzy rozdawnictwo pieniędzy cudzych lub podatników najlepiej wychodzi.Do tego w sposób cyniczny głoszą że to pieniądze PiS ;-)

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Komunista, w dniu 19-07-2021 16:24:01 napisał:

  Czyżby pisowskie mendy wygraly tak przypadkiem kak to było w paragonowej ?

  odpowiedz

  • 12 (16)

  Kolo, w dniu 20-07-2021 00:11:59 napisał:

  Tussk, co Ty wypisujesz? ZUS ile miałeś? 900zł teraz jeest 1457zł za samo to, że masz firmę. Vat na rok PO podniosło do 23% a masz to utrzymane bez zmiany. Dowalili ile nowych podatków, by było na programy plusowe, tylko, że to my na to wykładamy sami...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Kolo, w dniu 21-07-2021 12:33:13 napisał:

  PO zostawiło coś w budżecie? Co Ty plecisz?... Człowieku a słyszałeś o długu publicznym? Słyszałeś, że PiS zapożyczyło się na grubą flotę, by mieć na opłacenia programów + oraz służby mundurowe by miał ich kto bronić? Zakupy broni za grube miliony? Słyszałeś o tym? Czy wiesz tylko to co TV powie? Po co nowe podatki? Skąd te wszystkie podwyżki, pożyczki itd. Poprostu się nie spina budżet, ta władza ma się ku schyłkowi, ale jeszcze pomęczą nas podwyżkami... kładą rolnictwo (tutaj rolnik sam sobie winien, tak głosował), ministrami ludzie, którzy nie powinni być na stanowisku... przykład? Minister Zdrowia - ekonomista.... chyba coś nie gra, co? Analizujcie sami wszystkie wiadomości, bo ostatnio to nam serwują taki syf informacyjny.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie skuteczności hamowania
Kanapa
Blacharstwo
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Meble łazienkowe
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
0

Położna radzi. Ból porodowy i metody jego łagodzenia

Kobiety w czasie porodu doświadczają bólu o różnym# stopniu nasilenia, maja również możliwość skorzystania z wielu sposobów radzenia sobie z bólem i jego łagodzenia. Ból odczuwany w czasie porodu nie jest sygnałem o tym, że organizm rodzącej funkcjonuje nieprawidłowo, a wręcz przeciwnie, skurcze macicy powodujące ból doprowadzają w efekcie do radosnego finału, którym jest poród i spotkanie z nowo narodzonym dzieckiem. Hormony, które wydzielają się w trakcie porodu sprawiają, że w dużym stopniu rodząca zapomina o tym co działo się w trakcie porodu. Jakie są metody łagodzenia bólu radzi położna Joanna Kucharska, ambasadorka kampanii „Położna na Medal”.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)