Dziś mamy 26 stycznia 2022, środa, imieniny obchodzą:

26 września 2021

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

Według co trzeciego Polaka biorącego udział w badaniu serwisu Prezentmarzeń wciąż marzymy przede wszystkim o rzeczach materialnych, jak dom czy samochód. Zdaniem 28% ankietowanych są to ekstremalne przeżycia, jak na przykład lot balonem czy skok na bungee. Według 19% respondentów to rzeczy niematerialne, ale związane z pozytywnymi emocjami, na przykład podróże. W odpowiedziach o najważniejsze marzenia Polaków pojawia się również zdrowie dla siebie i najbliższych oraz miłość.

Kluczem do sukcesu w realizacji marzeń jest przede wszystkim determinacja – jak twierdzi 39% spośród 1126 respondentów badania. W opinii 20% ankietowanych Polaków wszystko zależy od statusu materialnego. Zdaniem 17% liczy się osobowość, która bardzo pomaga w spełnianiu marzeń. Dla 10% to pomoc bliskiej osoby sprawia, że marzenia spełniają się. Według 9% to uśmiech losu, a zdaniem 5% ankietowanych to fantazja.

Marzymy o atrakcyjnym spędzaniu czasu wolnego

Co trzeci z nas, jak pokazały wyniki badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?”, chciałby spróbować atrakcji w powietrzu z nutą adrenaliny, na przykład skoku ze spadochronem, lotu paralotnią czy lotu awionetką. Co czwarty ankietowany marzy o spokojniejszych formach spędzania czasu wolnego, jak relaks w spa, masaże oraz zabiegi kosmetyczne. Dla 17% respondentów marzenia w sferze rozrywki są związane z motoryzacją. Dotyczą na przykład jazdy luksusowym, sportowym samochodem albo jazdy off road. Z kolei 11% zapytanych Polaków ma marzenia związane z rozrywkami wodnymi, jak nurkowanie, flyboard czy przejażdżka łodzią motorową.

Pandemia znacząco zmieniła wiele obszarów naszego codziennego życia, ale także sprawiła, że poczuliśmy większą potrzebę aktywnego spędzania czasu oraz realizacji swoich pasji i marzeń bez odkładania ich na później. Widzimy, że Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania czasu. Chętnie próbują sportów ekstremalnych. - komentuje Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Różnorodność sportów ekstremalnych sprawia, że jeśli zdecydujemy się na ekstremalne atrakcje, to możemy wybrać sport odpowiadający posiadanym predyspozycjom. Spróbowanie takiej aktywności z adrenaliną jest okazją, aby przezwyciężyć swoje słabości i wyznaczać sobie nowe granice możliwości. Nie musimy wyjeżdżać z Polski, aby uprawiać sporty ekstremalne. Warunki naturalne i ukształtowanie powierzchni naszego kraju pozwalają na duży wybór miejsc, gdzie możemy korzystać ze sportów ekstremalnych.

Marzenia Polaków, jak potwierdziły wyniki badania, są związane z kilkoma sferami życia. Wśród nich dominują: atrakcyjne spędzanie czasu wolnego – 48% odpowiedzi, udane życie rodzinne – 28% odpowiedzi, satysfakcjonujące życie zawodowe – 16% wskazań oraz udane życie uczuciowe. Zdecydowanie łatwiej nam spełniać marzenia bliskich niż swoje, jak twierdzi 65% ankietowanych Polaków.

Badanie sondażowe „O czym marzą Polacy w 2021 roku?" zrealizował w formie ankiety online serwis Prezentmarzeń w sierpniu 2021. W badaniu wzięło udział 1126 respondentów.

Materiał: InfoWire.pl

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (15)

  Hhu, w dniu 26-09-2021 09:53:19 napisał:

  Polacy marzą aby pis rządził do końca świata bo nie chcą pracować a tylko brać haj za darmochę. Niedługo zaś zapłacimy za to wszyscy i wtedy będzie dramat. Tylko za pisu dlug publiczny wzrósł o 600 mld.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  robole, w dniu 26-09-2021 10:14:01 napisał:

  to dlaczego niektorzy robia 20 lat za minimalna i czekaja na zbawienie i nic nie robia zeby sobie poprawic

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Helmut, w dniu 26-09-2021 11:31:27 napisał:

  Marzy mi się aby pisowska zaraza wyparowała z Polski.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Fotobombki
19,90PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Kapusta biała
1,55PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Konstrukcje stalowe
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)