Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

26 listopada 2022

Magiczne koperty z zadaniami. Zabawy z okazji Święta Kredki

fot. powierzone

fot. powierzone

Kredki to wspaniała rzecz, pozwalająca wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenia fantazyjnych obrazów. Z okazji #przypadającego Święta Kredki Filię Ogólną odwiedziły dzieci z przedszkola nr 3.

Żabki, Zajączki, Motylki, Pszczółki, Stokrotki i Biedronki wzięły udział w zajęciach, rozwiązując zadania, które znajdowały się w magicznych kopertach. Przedszkolaki miały za zadanie posegregować kredki według kolorów, rodzajów - ołówkowe i świecowe i rozmiarów - od najmniejszej do największej. Wszystkie zadania wykonały wyśmienicie. Każdy uczestnik spotkania otrzymał przywieszkę z rysunkiem kredki. Wysłuchały wiersza „Pięć, kolorów” z którego dowiedziały się jakiego koloru użyć do namalowania: nieba, słońca, warzyw, trawy czy nocy. Na zakończenie spotkania obowiązkowo zapoznały się z literaturą stosowną do swojego wieku.

Materiał: Stefania Bielecka / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)