Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

11 października 2021

Manewry Medyczne dla strażaków PSP i OSP. Rekordowa ilość zespołów

fot. dh Justyna Muszyńska, OSP Wiktorówko

fot. dh Justyna Muszyńska, OSP Wiktorówko

8 października 2021 roku, w godzinach 18:00-23:00, na terenie# gminy Szydłowo, odbyły się Powiatowe Manewry Ratownictwa Medycznego skierowane do strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W przedsięwzięciu wzięła udział rekordowa ilość zespołów, która wyniosła aż 17 drużyn. Tegorocznym gospodarzem Manewrów, była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowie, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Pile oraz Urzędu Gminy Szydłowo.

Przyjęty szkoleniowy charakter ćwiczeń został tym razem urozmaicony o porę nocną, która przyniosła wiele wniosków, ale też wymagała wdrożenia odpowiednich technik ratowniczych. Zespoły musiały zmierzyć się z czterema specjalnie przygotowanymi i zaaranżowanymi scenkami, których scenariusz wyglądał następująco:

• Podtopione i wyciągnięte ze stawu dziecko;
• Zderzenie rowerzysty z samochodem osobowym;
• Próba samobójcza na peronie,
• Uraz kończyny górnej na terenie gospodarstwa rolnego.

Zmaganiom drużyn bezpośrednio na miejscu przyglądał się Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Sekretarz Gminy Szydłowo Iwona Mazur oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pile st. kpt. Paweł Kamiński.

Warto wspomnieć, że zajęcia odbyły się już po raz piąty. Dotychczas organizowano je na terenie gminy Wyrzysk, Łobżenica, Piła i Kaczory.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Materiał: mł. asp. Mateusz Kentzer - KP PSP Piła

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Strażak, w dniu 11-10-2021 20:29:04 napisał:

    Nasz powiat nie potrafi zorganizować takich szkoleń.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Smakowita 450g
2,99PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Konstrukcje stalowe
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)