Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 maja 2022

Mieszkańcy dyskutowali z burmistrzem. Garstka osób na zebraniu

fot. MM

fot. MM

12 maja w świetlicy wiejskiej w Karnowie odbyło się# zebranie wiejskie, podczas którego podsumowano działalność sołtysa i rady sołeckiej w minionym roku. Było to jednocześnie ostatnie spotkanie mieszkańców z burmistrzem w ramach tegorocznego cyklu zebrań sprawozdawczych organizowanych w gminie Nakło.

Przybyłych na zebranie 13 mieszkańców sołectwa Karnowo powitała sołtys Wioletta Marchlewska. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście. 

Po odczytaniu sprawozdania z działalności sołtysa i rady sołeckiej przez Wiolettę Marchlewską, głos zabrała Halina Mnichowska. Radna poinformowała mieszkańców o najbliższych planach działalności gminnej komisji rolnictwa i infrastruktury wiejskiej. Przedstawiła również kilka istotnych informacji w zakresie zaplanowanych w tym roku wydarzeń związanych z wsią.

W dalszej kolejności temat dotyczący zmian zagospodarowania przestrzennego we wsi Karnowo podjął z kolei Jarosław Warmke, który na co dzień zatrudniony jest w nakielskim ratuszu, konkretnie w wydziale gospodarki nieruchomościami i rolnictwa.

W ostatnim sołeckim zebraniu sprawozdawczym uczestniczył sam burmistrz Sławomir Napierała. Nakielski włodarz w swojej trwającej blisko godzinę wypowiedzi odniósł się m.in. do sytuacji dotyczącej przyjmowania przez gminę uchodźców z Ukrainy oraz udzielania im niezbędnej pomocy, jak i również poinformował o obecnie realizowanych i zaplanowanych przez nakielski samorząd inwestycjach. W tym miejscu szczególną uwagę zwrócono na kapitalny remont świetlicy wiejskiej w Karnowie.

Ponadto w wolnych głosach i wnioskach jedna z uczestniczek zebrania zaapelowała do burmistrza o utworzenie w przyszłości chodnika przy drodze gminnej w Karnowie. Jej zdaniem taka inwestycja poprawiłaby poziom bezpieczeństwa dzieci idących oraz wracających ze szkoły. Inny z mieszkańców poprosił burmistrza, by ten zwrócił się z prośbą do starosty nakielskiego o poprawienie stanu drogi prowadzącej do miejscowości Kosowo (gm. Mrocza). Obecnie stan tej drogi jest lekko mówiąc – fatalny.

Na zakończenie, dyrektor NOK–u Michał Dubkowski poinformował mieszkańców m.in. o tym, że pracownicy ośrodka kultury podobnie jak przed rokiem – zamierzają zorganizować w czerwcu tzw. objazdowy dzień dziecka po gminie Nakło.

Oceń artykuł: 0 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (9)

  mieszkanka, w dniu 14-05-2022 14:13:07 napisał:

  A to ciekawe w Karnowie kapitalny remont świetlicy a w Paterku jak wygląda świetlica tam Pan burmistrz nie widział problemu brawo tym bardziej że pobierana jest dzierżawa od MEDIKUSA

  odpowiedz

  • 6 (6)

  wit , w dniu 14-05-2022 18:34:34 napisał:

  szkoda czasu na takie zebrania z takim burmistrzem który nic nie może. Niech już wreszcie odejdzie, W CENTRUM MIASTA NAROBIŁ TYLE SMOGU. że wytrzymać nie można tylko truje ludzi

  odpowiedz

  • 5 (5)

  r-ek, w dniu 15-05-2022 08:27:49 napisał:

  O czym mozna z nauczycielem dyskutować

  odpowiedz

  • 0 (0)

  krajan, w dniu 16-05-2022 15:03:52 napisał:

  Władze gminy Nakło nie wiedzą ,że w Lubaszczu i Karnowie były i są szkoły.Wstydzę się takiej władzy,która woli stacje benzynowe,zakłady pracy prz 10-tce a nie bezpieczeństwo mieszkańców.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Leon, w dniu 17-05-2022 15:14:32 napisał:

  kawa sypana najlepsza w szklance

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)