Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 października 2023

Mieszkańcy rozdysponowali ponad 41 tys. zł. Plany na przyszły rok

fot. MM

fot. MM

W poniedziałkowe popołudnie w świetlicy wiejskiej #w Gorzeniu odbyło się spotkanie mieszkańców w ramach tegorocznego cyklu zebrań sołeckich w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2024 rok.

Sołtys Gorzenia Jerzy Mrówczyński wraz z przybyłymi na zebranie mieszkańcami pochylili się nad podziałem pieniędzy, które gmina Nakło przyznało sołectwu w ramach funduszu sołeckiego. Zebranie trwało ponad godzinę, a duża jego część dotyczyła właśnie szczegółowego omówienia poszczególnych przedsięwzięć, które sołectwo zamierza zrealizować w przyszłym roku za łączną kwotę 41 tys. 299 zł. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi wydatkami w funduszu sołeckim sołectwa Gorzeń na 2024 rok, które znajdują się w załączonej do artykułu tabeli.

Oczywiście najwięcej czasu poświęcono inwestycji, która dla mieszkańców jest obecnie priorytetem. Lokalnej społeczności marzy się bowiem budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Gorzeniu, dlatego też uczestnicy zebrania na czele z sołtysem dali jasny znak gminie – przeznaczając aż 25 tys. zł na ten cel, co stanowi ponad 60% całego funduszu sołeckiego. Mieszkańcy liczą na to, że nakielscy włodarze spojrzą na ich przedsięwzięcie przychylnym okiem i tym samym gmina podejmie się realizacji tejże inwestycji.

Źródło:  

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metryczka dziecka A4
20PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Barbórka. Tradycyjne święto górnicze

Dzisiaj, 4 grudnia przypada Barbórka - tradycyjne święto górnicze. #Dzień ten obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)