Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

15 sierpnia 2022

Mieszkańcy w końcu się doczekają. Są pieniądze, będzie kanalizacja!

fot. pow.

fot. pow.

Mieszkańcy ul. Wyzwolenia w Paterku już od wielu lat zabiegali o to#, by móc podłączyć się do kanalizacji. Dotychczas ich głosy w tej sprawie nie przynosiły większego efektu aż do teraz, za sprawą otrzymanego dofinansowana przez Związek Gmin Kcynia, Nakło, Szubin!

Kwestia budowy kanalizacji na ul. Wyzwolenia była stałym tematem poruszanym podczas zebrań sołeckich. Nadzieja na spełnienie oczekiwań mieszkańców tej ulicy malała jednak wraz z upływem lat. – Mieszkam tutaj od urodzenia, obecnie jestem emerytką. Staram się uczestniczyć w każdym zebraniu sołeckim, chociaż na ostatnim ze względów zdrowotnych być nie mogłam. Zawsze dopytuję się o budowę kanalizacji na ul. Wyzwolenia i będę to robić do tego momentu aż nie zobaczę, że coś w tym temacie się dzieje. Kto to widział, żeby w obecnych czasach prosić się o tak podstawową rzecz, jak kanalizacja. No ale ja to robię, bo ktoś musi o tym fakcie przypominać. Mam nadzieję, że przed śmiercią się doczekam i kanalizacja na naszej ulicy powstanie – powiedziała nam mieszkanka ul. Wyzwolenia w Paterku.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że pod koniec maja bieżącego roku ogłoszono listę inwestycji, na realizację których udało się poszczególnym gminom otrzymać dotacje. Co ciekawe, w powiecie nakielskim dofinansowanie otrzymał jeszcze Związek Gmin Kcynia, Nakło, Szubin i to właśnie złożony przez ten związek wniosek zyskał przychylność prezesa Rady Ministrów. Wniosek ten dotyczył rzecz jasna budowy kanalizacji sanitarnej w Paterku (ul. Wyzwolenia) oraz na odcinku Zamość–Tur. Pozyskane dofinansowanie opiewa w tym przypadku na łączną kwotę 5 mln zł.

Skoro pieniądze już są, to kiedy rozpoczną się prace nad budową kanalizacji i kto będzie ich wykonawcą? Na ten temat porozmawialiśmy z prezesem nakielskiego Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sławomirem Sobczakiem. – Jeśli chodzi o inwestycję, to dopiero zostanie ogłoszony przetarg na budowę tej kanalizacji. Zadanie to obejmuje zarówno Paterek, jak i odcinek Zamość–Tur. Póki co nie wiadomo, kto będzie wykonawcą tego zadania. Tak czy inaczej dostęp do kanalizacji na ul. Wyzwolenia zyska łącznie ok. 30 budynków. My jako KPWiK w Nakle mieliśmy co prawda gotowy projekt na realizację tej inwestycji, jednakże nie pojawił się żaden konkurs, w którym moglibyśmy się starać o pozyskanie dofinansowania na ten cel. Obecnie możemy jedynie wystartować w przetargu, który zostanie ogłoszony przez Związek Gmin Kcynia, Nakło, Szubin. Z konkretów wiadomo aktualnie tyle, że dostęp do kanalizacji po zakończeniu prac zyska cała ul. Wyzwolenia w Paterku, bo są na ten cel pieniądze. Biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania, przetarg ogłoszony zostanie najprawdopodobniej jesienią tego roku, możliwe że na przełomie października/listopada. Po rozstrzygnięciu przetargu myślę, że realny termin rozpoczęcia prac przypadnie na drugą połowę 2023 roku – powiedział nam w rozmowie telefonicznej prezes KPWiK w Nakle.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  Ostatnia blacha makowca, w dniu 15-08-2022 12:06:56 napisał:

  Cytat: "Mam nadzieję, że przed śmiercią się doczekam i kanalizacja na naszej ulicy powstanie" – powiedziała nam mieszkanka ul. Wyzwolenia w Paterku. Czyli zrzuci balast i odejdzie spełniona w stronę światła...

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Towarzysze, w dniu 15-08-2022 14:21:47 napisał:

  Wszyscy wiedzą, że pisior Adaś kasę załatwił . Związek Gmin to on..

  odpowiedz

  • 6 (6)

  nakiel, w dniu 15-08-2022 14:50:01 napisał:

  a kiedy remont ulic w Bielawach i Piaskowej w Nakle?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mieszkańcy , w dniu 15-08-2022 15:09:27 napisał:

  Sz.Panie Prezesie, kiedy dokończycie kanalizację we wsi Bielawy...?! Od października 2021 roku i jeszcze nie skończona. Skandal..!!!!!!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Kgb, w dniu 15-08-2022 15:27:27 napisał:

  Mogę się założyć o każdą kasę, że Tchóerzewski tak to załatwił , że teraz wodociągi wygrają przetarg i woadnie kilka baniek do spółki.

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Paterczak, w dniu 16-08-2022 00:19:37 napisał:

  Dodam,że to już załatwił były sołtys Mariusz Malikowski.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Obserwator, w dniu 16-08-2022 12:31:40 napisał:

  A nowy soltys spi gdzie sie podzial

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Militiant, w dniu 16-08-2022 21:20:10 napisał:

  Walczy o lewoskret w Nakle

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Lewy, w dniu 17-08-2022 10:37:40 napisał:

  Albo po pasach na długiej maszeruje

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)