Miłe odwiedziny. Na dzieci czekały zadania, bajka i słodkości

fot. powierzone
15 maja zakończyliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, pod hasłem #"Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.
Pszczółki i Biedronki z Przedszkola nr 2, a także Misiaczki i Jeżyki z Przedszkola „Wesoła Piątka” odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą. Oczywiście czekała na nich pani bibliotekarka z bajeczką, z zadaniami do wykonania oraz ze słodkościami. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o małym Fenku, który wybrał się ze swoją grupą i Panią Pandą do Biblioteki w Słonecznej Krainie. Następnie przedszkolaki dowiedziały się, kiedy powstał zawód bibliotekarza, kto może pracować na tym stanowisku, a także obejrzały zdjęcia najpiękniejszych bibliotek na świecie. Dzieci stwierdziły, że najpiękniejsza dla nich jest Biblioteka Dziecięca, do której często przychodzą. To było bardzo miłe. Przedszkolaki otrzymały zadanie do wykonania. W nocy niegrzeczne chochliki pomieszały książki w czytelni, zrobiły bałagan na półkach w dziale dziecięcym oraz nabroiły w alfabecie. Pszczółki, Biedronki, Misiaczki i Jeżyki zakasały rękawy i zrobiły porządek. Okazało się, że świetnie znają alfabet, doskonale orientują się w ułożeniu książek na półkach, a także wiedzą jak wyglądają atlasy, słowniki, encyklopedie, co to są książki przyrodnicze, historyczne i kucharskie. Na zakończenie dzieci wykonały laurki dla pani bibliotekarki oraz piękne kolorowe zakładki. Chętne przedszkolaki mogły zapozować do zdjęcia z hasłami typu: Biblioteka Dziecięca jest super, Pani Ania jest the best, Kocham książki, itp. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkości.
To były bardzo miłe spotkania. Serdecznie dziękujemy za odśpiewane „Sto lat”, okrzyki „Hip, hip hura” na cześć biblioteki, za tańce, piosenki, piękne laurki.
Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria





















Czytaj również
- Cykl zajęć o tematyce ludowej. Dzieci poznały regiony Polski
- Było gwarno i wesoło. Lekcja o jesieni w bibliotece
- Muzyczna podróż statkiem. Nutka Milutka odwiedziła przedszkolaków
- Dzieci poznawały region w którym mieszkają. Zajęcia edukacyjne
- ”Statek z muzycznym żaglem”. Koncert z udziałem przedszkolaków
Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.
(czytaj więcej)Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.
(czytaj więcej)