Dziś mamy 15 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

06 lipca 2020

Miliony dla samorządów – pomogliśmy przedsiębiorcom, teraz czas na gminy i powiaty

fot. pow

fot. pow

Blisko 5 miliardów złotych to rządowe wsparcie jakie już trafiło do# przedsiębiorców i pracowników z województwa kujawsko-pomorskiego. Kolejne 330 milionów złotych dla regionu to Fundusz Inwestycji Samorządowych - największy program wsparcia rządu dla gmin i powiatów na realizację zadań kluczowych dla mieszkańców.

5 miliardów złotych dla kujawsko-pomorskiego

Tarcze Antykryzysowe przygotowane przez rząd to w Kujawsko-Pomorskiem ok. 430 milionów złotych dofinansowania wynagrodzeń dla blisko 97 tys. pracowników. To również ok. 79 tys. pożyczek dla mikroprzedsiębiorców oraz ponad 80 tys. świadczeń postojowych. Blisko 800 milionów złotych to zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społeczne. W sumie to ok. 5 miliardów złotych.

Z kolei w ramach zainicjowanej przez Prezydenta RP, a realizowanej przez rząd Tarczy dla Samorządów będzie można uzyskać wsparcie na inwestycje ważne dla społeczności lokalnych – remonty szkół i przedszkoli, wodociągi i kanalizacje orz inne zadania ważne dla małych ojczyzn.

Nigdy wcześniej państwo nie przygotowało tak kompleksowego programu wspierającego działania gmin i powiatów. Mogą one otrzymać wsparcie od pół miliona do 93,5 miliona złotych.

Budowa żłobków, dróg, chodników

- Tarcza dla Samorządów wpisuje się w politykę wspierania naszej gospodarki w dobie pandemii. To również wsparcie dla polskich małych i średnich firm, które będą realizować inwestycje samorządów. Pozwoli to na utrzymanie miejsc pracy, ale również na podnoszenie zarobków pracowników – mówi wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Ponadto samorządy uzyskają dzięki temu niezbędny wkład własny do realizacji zadań inwestycyjnych, a tym samym gwarancję budowy szkół, żłobków, dróg czy chodników. Pieniądze bez zbędnej biurokracji trafią do samorządów w formie przelewów na wniosek gmin i powiatów. Wysokość wsparcia jest uzależniona od wartości planowanych przez samorządy inwestycji.

 

 Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 10 92

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)