Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

24 lipca 2022

Mistrzostwa Polski juniorów. Dominik Dytman z rekordem życiowym

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 7-10 lipca 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Polski # Juniorów Młodszych 14 letnich w pływaniu na długim basenie.

Na olsztyńskiej Aquasferze klub reprezentował jeden zawodnik – Dominik Dytman. Jego starty odbyły się od drugiego dnia zawodów rozpoczynając 50m stylem dowolnym oraz 200m stylem grzbietowym. Obie konkurencje zakończyły się podobnymi wynikami uzyskanymi w czerwcu na bydgoskiej Astorii. W trzecim dniu zawodów Dominik startował w jednej konkurencji – 50m stylem grzbietowym. Udało się ten start zaliczyć do udanych pobijając swój rekord życiowy. W ostatnim dniu stanął na słupku pokonując 100m stylem dowolnym poprawiając swój życiowy wynik.

Ostatni start na 100m stylem grzbietowym zakończył z wynikiem na podobnym poziomie swojej „życiówki”. Poziom zawodów rocznika 2008 w towarzystwie najlepszych pływaków całego kraju był bardzo wysoki. Mimo wszystko zajęte odległe miejsca nie zniechęcały Dominika do dalszej rywalizacji starając się poprawiać swoje czasy. Udział w najważniejszej imprezie pływackiej – zawodów centralnych tego sezonu było z pewnością cennym doświadczeniem dla zawodnika.

Szczegółowe wyniki na stronie klubu.

materiał: Michał Stachowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)