Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 maja 2022

Mistrzostwa gminy w piłce nożnej. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły

fot. Marcin Jankowski

fot. Marcin Jankowski

9 maja na boisku „Orlik” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr# 3 w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło w kategorii Igrzysk Dzieci (2009-2010) w Piłce Nożnej Dziewcząt.

W rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej zespoły składają się z max dwunastu zawodniczek. Podczas gry pięć zawodniczek w polu plus bramkarka. Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z małymi uproszczeniami, jak np.: gra bez spalonego, zmiany hokejowe. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły. Nakielskie podstawówki nr 2, 3 i 4 oraz Szkoła Podstawowa z Paterka. Zawody rozegrano systemem pucharowym. Po przeprowadzonym losowaniu kolejność spotkań była następująca:

Mecz 1

SP nr 2 w Nakle – ZS-P nr 4 w Nakle - 0 : 1

Mecz 2

ZS-P nr 3 w Nakle – ZS-P nr 4 w Paterku - 7 : 1

Mecz o III miejsce:

SP nr 2 w Nakle – ZS-P w Paterku - 3 : 3   

Mecz o I miejsce:

ZS-P nr 3 w Nakle – ZS-P nr 4 w Nakle - 1 : 4

Ostateczna kolejność:                                                                       

1. miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nakle nad Notecią

2. miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią

3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią

3. miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Paterku

Zwycięski zespół zagrał w składzie: Maja Dubkowska, Eliza Kakuszke, Olga Mańkowska, Lena Mazur, Weronika Mycek, Zuzanna Okpisz, Karolina Szcześniak, Alicja Urbańska, Julia Zmudzińska, Zofia Zwolińska, opiekunem zespołu jest pani Bogusława Kopras.

Organizatorem zawodów była spółka Nakielski Sport w Nakle. Zwycięski zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar a pozostałe drużyny dyplomy. Zespół dziewcząt z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle będzie reprezentował naszą gminę w ćwierćfinale wojewódzkim, który odbędzie się 23 maja w Bydgoszczy.

Materiał: Marcin Jankowski - Nakielski Sport

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 48 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)