Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

12 maja 2022

Młodzi powalczyli. Piłkarze zdobyli komplet punktów

W mocno okrojonym składzie piłkarze Szubinianki przystąpili #do meczu 20. kolejki piłkarskiej A-klasy. Młodzi zawodnicy spisali się jednak doskonale i w starciu z Zagłębiem Piechcin przed własną publicznością zdobyli komplet punktów.

W tym spotkaniu nie wystąpili między innymi kapitan Robert Jurek, pauzujący za czerwoną kartkę Konrad Polawski, a także kontuzjowany Jakub Donarski, którego najprawdopodobniej w tym sezonie już nie zobaczymy. Młodzi zmiennicy stanęli jednak na wysokości zadania. Grali mądrze, konsekwentnie i cierpliwie, co zaowocowało dwiema bramkami w drugiej części meczu. Przyjezdni także mieli swoje sytuacje, dopadła ich prawdziwa niemoc strzelecka.
W pierwszej połowie bramkarze mieli co robić, jednak żadna z sytuacji nie wymagała od nich wzniesienia się na wyżyny umiejętności. Obaj piłki chwytali raczej pewnie i bez zagrożenia dla utraty bramki. Mimo pozornego spokoju zawodnicy grający w środku pola sporo się natrudzili, a i obrońcy po obu stronach boiska na brak pracy nie narzekali. Goście najdogodniejszą okazję mieli w 44`, tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, jednak na posterunku był Przemysław Pawlak. Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby Zagłębie strzeliło bramkę do szatni. Na szczęście szubinianie nie muszą się nad tym zastanawiać.

Gra rozkręciła się na dobre dopiero po przerwie. Na boisku pojawili się Bartosz Musiałek i Michał Machowski. Ten drugi szybko dostał dobre, prostopadłe podanie od Pawła Jakubowskiego, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Jednak miejscowi po prostu chcieli zdobyć trzy punkty i to było widać na boisku. W 70`, po asyście Damiana Czerwińskiego, piłkę do siatki posłał Igor Jakubowski. Dziesięć minut później ponownie za sprawą młodszego z braci Jakubowskich było już 2:0. Rozpoczęło się od faulu w środku pola. Miejscowi szybko wykonali rzut wolny. Na prawym skrzydle z piłką ruszył Michał Machowski, który dośrodkował do Bartosza Musiałka. Ten trafił w poprzeczkę, jednak na posterunku znalazł się Igor Jakubowski, który w doskonałym stylu ustalił wynik spotkania. Szubinianka zasłużenie zdobyła komplet punktów.
– Cieszy zwycięstwo przed własną publicznością, ale jeszcze bardziej dobra postawa młodych zawodników – ocenia trener Szubinianki Wiesław Stepczyński. – Powinni ją teraz potwierdzić na wyjeździe, na co liczymy – dodaje.

– To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Pierwszy połowa była wyrównana, w drugiej połowie pokazaliśmy wyższość nad rywalem. Po pierwszej bramce zaczęliśmy kontrolować spotkanie. Brawa dla całej drużyny. Cieszy zachowane po raz kolejny czyste konto – podsumowuje Paweł Jakubowski.

Powody do zadowolenia ma strzelec dwóch bramek Igor Jakubowski. – Pierwsza połowa przebiegała spokojnie, bez większych emocji. Było więcej walki w środku pola i obie drużyny grały ostrożnie, nie angażując się bardziej w ofensywę. W drugiej połowie otworzyliśmy się bardziej i w wyniku tego strzeliliśmy dwie bramki, co ustawiło wynik meczu. Kontrolowaliśmy drugą połowę, nie pozwalając przeciwnikom na stworzenie sytuacji. Przez cały mecz graliśmy bardzo cierpliwie i byliśmy skoncentrowani, czekając na swoje sytuację podbramkowe. Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc drużynie, strzelając dwie bramki w tak ważnej chwili – mówi Jakubowski.

Swój zespół chwali także kapitan Szubinianki Damian Czerwiński. – Bardzo cieszy postawa drużyny, bo po porażkach wróciliśmy na odpowiednie tory i zdobywamy punkty. W tym meczu zagraliśmy po raz kolejny bardzo dobrze, konsekwentnie i co ważne, był to trzeci mecz z rzędu, w którym nie straciliśmy bramki. Mam nadzieję, że tę passę podtrzymamy w następnym meczu – komentuje kapitan.

Skład Szubinianki:
Przemysław Pawlak, Jacek Wypych (86’ Maxym Liashenko), Paweł Jakubowski, Maciej Janc (80’ Dominik Kujawa), Miłosz Szpechciński (46’ Michał Machowski), Igor Jakubowski, Damian Czerwiński, Adrian Gorajewski, Kamil Ośka (57’ Bartosz Musiałek), Norbert Gorajewski i Jakub Spychała.

W najbliższą sobotę piłkarze Szubinianki pojadą do Inowrocławia, gdzie zmierzą się z miejscową Goplanią. Rywale wyprzedzają Szubiniankę w tabeli jednym punktem. Będzie to więc niezwykle ważny mecz. Początek o godzinie 16:00.

Oceń artykuł: 10 11