Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2022

Młodzież kolędowała z biskupem. Pomysłodawcą spotkania była nakielanka

fot. pow.

fot. pow.

W środę 26 stycznia grupa dzieci z parafii św. Stanisława BM w# Nakle nad Notecią, uczniów z SP 2, razem z panią katechetką Katarzyną Dobosz, uczestniczyła w „Kolędowaniu z Biskupem”.

Spotkanie odbyło się w Bydgoskiej Katedrze, a dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne zaprosił sam pasterz diecezji – biskup Krzysztof Włodarczyk, proboszcz ks. Prałat Stanisław Kotowski oraz Towarzystwo Przyjaciół Katedry Bydgoskiej. Pomysłodawczynią i prowadzącą to wspaniałe spotkanie była nakielanka, pani Magdalena Łusiak. Od godziny 13.00 do 14.00 katedra stała się miejscem, w którym wybrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy, a dzieci mogły zaprezentować swoje muzyczne talenty. Na zakończenie na wszystkich czekały słodkie niespodzianki rozdawane przez aniołka i ks. Damiana oraz upominki rzeczowe, wręczane przez księdza biskupa i panią Magdę. Dziękuję wspaniałej grupie dzieci z parafii św. Stanisława za wspólnie spędzony, przemiły czas i za wspólne kolędowanie.

Materiał: Katarzyna Dobosz - katechetka SP nr 2 w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)