Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

01 września 2021

Murach „show” w Zamościu. Dąb dominuje i wysoko zwycięża

5 bramek i 2 asysty – to dorobek Michała Muracha z# meczu, który został rozegrany na boisku w Zamościu. Miejscowa Iskra nie była w stanie nawiązać walki i wysoko przegrała z Dębem Potulice.
Iskra Zamość – Rynarzewo w pierwszej kolejce nowego sezonu wykonała plan, jakim było zdobycie kompletu punktów w starciu z drugim zespołem Szubinianki Szubin. Dąb Potulice natomiast rozczarował i zaledwie zremisował z Czarnymi Nakło. Oba zespoły ostatni raz w ramach rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo B – klasy mierzyły się w sezonie 2015/2016. Spotkanie, które rozegrano w niedzielne przedpołudnie od samego początku toczyło się jednak pod dyktando jednego zespołu.

Goście z Potulic już w 1. minucie otworzyli wynik meczu. Bramkę zdobył Michał Murach, który przez kolejne 30 minut dołożył jeszcze 3 trafienia. Dzięki imponującej skuteczności swojego napastnika, Dąb już w pierwszej połowie praktycznie zapewnił sobie komplet punktów. W drugiej połowie tempo  meczu jednak nie spadło. Gospodarze mieli problem z wyjściem z własnego pola karnego i co rusz, gościli przyjezdnych we własnym polu karnym. Kolejne dwa trafienia dołożył Paweł Malikowski, który gdyby nie problemy ze skutecznością, mógłby pochwalić się równie imponującym osiągnięciem bramkowym co Murach. Iskra zaledwie dwa razy poważniej zagroziła bramce strzeżonej przez Szymona Cyganka ale Marek Grzenkowicz najpierw nie trafił w bramkę, a następnie górą był bramkarz.

W 72. minucie premierowe trafienie w barwach Dęby Potulice, po przytomnym zagraniu Muracha zanotował Dawid Koliński. Było już 0:7 ale to nie był koniec strzelania. Festiwal bramkowy w 85. minucie zakończył Murach i goście po raz pierwszy w tym sezonie sięgnęli po komplet punktów.

Iskra Zamość – Rynarzewo – Dąb Potulice 0:8 (0:4)
Bramki: Michał Murach 5, Paweł Malikowski 2, Dawid Koliński