Dziś mamy 28 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

27 września 2023

Muzyczna podróż statkiem. Nutka Milutka odwiedziła przedszkolaków

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek 22 września br. Przedszkole #"Donald" w Nakle nad Notecią odwiedziła Nutka Milutka wraz z gośćmi Moniką i Wojciechem Dyngosz artystami występującymi w operze.

Spotkanie rozpoczęło się piosenką „Do opery” oraz zaprezentowaniem trzech operowych głosów: alt, sopran i bas. Następnie Nutka Milutka zaprosiła przedszkolaków na muzyczną podróż statkiem po Europie. Nasi mali milusińscy zwiedzili Włochy, Francję, Hiszpanię i Niemcy. Do spektaklu muzycznego zaangażowano także dzieci, które wcieliły się w rolę żeglarza, włoskiej kuchareczki, Hiszpanki tańczącej flamenco oraz toreadora walczącego z bykiem. Cały występ dostarczył przedszkolakom wiele radości i pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy artystom za wspaniały występ.

Materiał: Alina Romańska-Nelka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Specjalna uchwała

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów #samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Policjanci uratowali myszołowa. Ptak został potrącony przez auto

Policjanci z wydziału ruchu drogowego #bydgoskiej komendy miejskiej uratowali myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)