Dziś mamy 29 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

17 października 2020

Na każde pytanie wpłynęło 101 odpowiedzi. Jak wypadł nakielski urząd?

Urząd Miasta i Gminy Nakło w minionych tygodniach zaprosił mieszkańców do wzięcia #udziału w ankiecie. Obecnie zbieranie odpowiedzi zakończyło się. Jakie są wyniki?

Urząd Miasta i Gminy Nakło poprzez ankietę chciał uchwycić istotne problemy i słabe strony funkcjonowania, a także poznać potrzeby klientów. Badanie było elementem realizowanego przez miasto projektu w ramach programu „Rozwój instytucjonalny” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 - 2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Ankieta składała się z 13 pytań. W związku z zakończeniem zbierania odpowiedzi, nakielski urząd przedstawił wyniki. Na każde z pytań udzielonych zostało 101 odpowiedzi. Większość odpowiadających to kobiety (57,4%). Największa grupa, która zdecydowała się wziąć udział w ankiecie to osoby w wieku 31-40 lat (29,7%) oraz 41-50 lat (24,8%). Chociaż nie brakowało i tych młodszych w wieku 26-30 lat (15,8%) oraz starszych od 61 do 70 lat (13,9%). Bardzo mały odsetek stanowią osoby powyżej 70 roku życia, natomiast najmłodsza grupa osób w wieku 18-25 lat to 8,9% wszystkich odpowiadających. Jeżeli chodzi natomiast o wykształcenie, najwięcej osób zaznaczyło odpowiedź: wyższe – aż 67,3%. Odpowiadający z wykształceniem średnim to 23,8% osób.

Jak powyższe osoby oceniły nakielski urząd? Zdania były podzielone. W kwestii oceny poziomu świadczenia usług urząd oceniono głównie średnio – 27,7% oraz raczej wysoko – 25,7%. Pozostałe odpowiedzi tj. bardzo wysoko, raczej nisko i bardzo nisko uzyskały podobne wyniki w granicach 13-18%. Podobne odpowiedzi padły na pytanie o ocenę dostępności i czytelności informacji o zasadach załatwiania spraw w urzędzie.

Okazało się, że mieszkańcy (którzy udzielili odpowiedzi na pytania) o tym, jak załatwiać sprawy w urzędzie najczęściej dowiadują się od znajomych (26,7%), od pracowników urzędu (23,8%) i z oficjalnej strony internetowej urzędu (22,8%). W jaki sposób klienci komunikują się z urzędem? Najczęściej udając się osobiście, by załatwić sprawę (69,3%), zdecydowanie rzadziej telefonicznie (14,9%) oraz listownie, mailowo i poprzez platformę ePUAP .

Okazuje się, że nie tak łatwo jest trafić ze swoją sprawą do właściwego urzędnika. Problemy napotyka 34,7% biorących udział w ankiecie osób.

Oceniano także elementy obsługi interesantów. Zdarzały się wszystkie możliwe odpowiedzi.  Ostatecznie jednak „raczej dobrze” ocenione zostały warunki, w jakich obsługiwani są klienci, dostępność osób, z którymi trzeba się było kontaktować, fachowość tychże osób, szersze zaangażowanie pracowników, terminowość załatwienia sprawy oraz obiektywizm podejścia. Średnio oceniono zrozumiałość przekazywanych informacji.

Odpowiadający prawie zgodnie zaznaczyli, że duży wpływ na załatwienie spraw w urzędzie mają: profesjonalizm pracownika, umiejętność przekazywania informacji, zaangażowanie pracownika, uprzejmość pracownika, przyjazne otoczenie, czytelne oznakowanie urzędu, możliwość uzyskania pełnej informacji, sprawność i szybkość obsługi oraz dostęp do informacji o funkcjonowaniu i usługach na stronie internetowej. Klienci bardziej preferują osobisty kontakt w urzędzie (62,4%) niż za pośrednictwem internetu (37,6%).

Pytano także o ważne elementy w kwestii dostępu do usług urzędu dla osób niepełnosprawnych. Zdaniem większości odpowiadających najważniejsza jest likwidacja barier architektonicznych (32,7%). Duża część osób podkreśliła, że jest to ważne, ale nie ma konkretnego zdania (29,7%).

Za wszystkie udzielone odpowiedzi urząd podziękował na swojej stronie. - Ankieta, a dokładniej jej wyniki, pozwolą nam uchwycić istotne problemy i słabe strony funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią – zaznaczono.

Oceń artykuł: 0 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (15)

  Stonoga , w dniu 17-10-2020 13:24:53 napisał:

  A teraz pytanie ile etatów ma umig? Czyżby każdy wypełnił ankietę z rozkazu?

  odpowiedz

  • 4 (4)

  wyborca, w dniu 17-10-2020 18:10:50 napisał:

  ha, ha ale numer słyszałem o wypełnianiu ankiet. Fajnie znaczna część jest za likwidacja barier architektonicznych proponuje jeszcze jedną znaczącą brak klatek dla jeżyków. Wynika z tego, że większość petentów urzędu to osoby niepełnosprawne i miłośnicy ptaków.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  john doe, w dniu 18-10-2020 10:47:20 napisał:

  nakielski urząd ? jak tylko pomyślę to już mi sie odechciewa tam iść bo wszyscy sie patrzą na ciebie jak by tam z przymusu siedzieli

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Wujek, w dniu 18-10-2020 14:05:08 napisał:

  A może by tak o szubińskim magistracie co nieco...A konkretnie o komisjach weryfikujących ludzi do pracy w tymźe urzędzie. Oj rozpisali by się ludziska...

  odpowiedz

  • 2 (2)

  moro_ludek, w dniu 19-10-2020 07:54:42 napisał:

  Jasne sami sobie te ankiety wypełniali, nakielskie urzędy to dno dna, niekompetencja i brak podstawowej wiedzy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Usługi transportowe
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny/ jadalnia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)