Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2022

Na rowerach do Brzózek. Zwieńczeniem rajdu było ognisko nad brzegiem Noteci

fot. powierzone

fot. powierzone

W przepięknych okolicznościach natury upłynął dzień klasy # 2 mh. Uczniowie wraz z opiekunami udali się na rajd rowerowy do miejscowości Brzózki.

Wieś położona wśród urokliwych łąk i lasów słynie z ogromnych drewnianych rzeźb, znajdujących się przy posesjach i wiejskich zagajnikach. Przedstawiają one tradycyjne zawody - pszczelarza, rybaka, kowala, ale są i elementy nowe, jak choćby sowia czy kocia ławka, a także przydrożne kapliczki z malowidłami stróżujących we wsi aniołów. Dużą atrakcją Brzózek są również murale inspirowane obrazami Vincenta van Gogha.

Wycieczka rozpoczęła się na Przestani Nakielskiej od omówienia przez pana Bugusława Rydzyńskiego zasad bezpieczeństwa w ruchu rowerowym i trasy rajdu. Pierwszy formalny przystanek miał miejsce pod dębem Bartkiem w Potulicach. Niestety, niesforny łańcuch kolegi Konrada, wymuszał częstsze postoje. Ostatecznie udało się dojechać do celu. Jako że trasa nie była długa, mogliśmy pozwolić sobie na przyjrzenie się z bliska rzeźbom, zrobienie pamiątkowych zdjęć, pobujanie się na zawieszonej na przydrożnym drzewie huśtawce, a nawet pogłaskanie przyjaźnie nastwionego do turystów konia.

Zwieńczeniem rowerowej wycieczki było wspólne ognisko nad brzegiem Noteci, pieczenie kiełbasek i dzielenie się wrażeniami z przebiegu rajdu i nie tylko. Opiekunami wyjazdu byli: panie Justyna Michalska i Agnieszka Michalska oraz pan Bogusław Rydzyński.

materiał: Justyna Michalska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)