Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2022

Na spotkaniu z młodymi sportowcami. O bezpiecznym spędzaniu wakacji

fot.

fot.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz odpowiedziała na zaproszenie Uczniowskiego# Klubu Sportowego Judo z Nakła i podczas spotkania rozmawiała z młodymi sportowcami o bezpiecznym spędzaniu wakacji i profilaktyce uzależnień.

Uczniowski Klub Sportowy Judo działający w Nakle nad Notecią, realizując zadanie publiczne pod nazwą „Zdrowi, bezpieczni, szczęśliwi – judocy z daleka od uzależnień”, zaprosił na spotkanie z młodymi sportowcami policjantkę z miejscowej komendy powiatowej.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, rozmawiała z młodzieżą na temat bezpiecznych sposobów spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Mowa była o odpowiedzialności prawnej nieletnich za łamanie prawa, demoralizacji i czynach karalnych popełnianych przez nieletnich. Wiele uwagi poświecono też profilaktyce uzależnień, wskazując miejsca, gdzie można szukać pomocy dla osoby eksperymentującej ze środkami uzależniającymi.

Na zakończenia spotkania judocy otrzymali odblaskowe opaski, które zwiększyć mają ich bezpieczeństwo podczas korzystania z tras. Ich fundatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)