Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

17 maja 2022

Najmłodsi byli zachwyceni. Mogli zrobić sobie zdjęcia z alpakami

fot. pow.

fot. pow.

Kto ma dwa palce i jest podobny do# lamy? Oczywiście - alpaki!

Wczoraj nasze Misiaczki i Jeżyki odwiedziły „Alpakowy Ogród” w Starym Jarużynie. Alpaki, to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu. Są płochliwe i delikatne. Sam ich wygląd wzbudza sympatię przedszkolaków, dlatego dzieci nie miały problemów, aby je pogłaskać czy przytulić. Dowiedzieliśmy się, że alpaki to krewni wielbłądów, a marchewka jest dla nich tak pyszna, jak dla nas słodycze. Pozwoliły nam się nakarmić! Od właścicieli zwierząt usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat ich podopiecznych. Ale to nie koniec atrakcji! W „Alpakowym Ogrodzie” były też inne zwierzęta: kozy, owce, króliki, kury, gołębie i papugi. Świetnie bawiliśmy się na placu zabaw i jedliśmy cukrową watę. To była wspaniała przygoda!

Spotkanie z alpakami w otoczeniu zieleni dało nam dużo radości i pozytywnej energii!

Materiał: Przedszkole Wesoła Piątka w Nakle 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Budowa magazynów
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
SCHAB B/K
15,99PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)