Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

12 października 2021

Najmłodsi odwiedzili nakielską komendę. Praca policjantów nie jest im obca

fot. pow.

fot. pow.

8 września przedszkolaki z „Donalda” odwiedziły# Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią. Pod bacznym okiem mł. asp. Zofii Wrzeszcz oraz mł. asp. Patryka Dutkiewicza poznały pracę funkcjonariuszy Policji oraz utrwaliły wiadomości na temat bezpieczeństwa na drodze.

Pokaz policyjnego umundurowania, oznakowanego radiowozu, to tylko niektóre z przygotowanych tego dnia atrakcji dla dzieci. Największym zainteresowaniem, cieszył się bowiem pokaz umiejętności psa policyjnego, który pomimo pełnionej na co dzień funkcji, okazał się wiernym przyjacielem swojego przewodnika. Całe spotkanie zakończyło się pogadanką na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych, zwracając szczególną uwagę na potrzebę noszenia elementów odblaskowych. Za poświęcony czas, pamiątkowe kolorowanki oraz odblaski, przedszkolaki odwdzięczyły się wręczonym upominkiem, serdecznym uśmiechem i piosenką.

Serdeczne podziękowania za pomoc w promowaniu zasad bezpieczeństwa wśród przedszkolaków z nadzieją na dalszą współpracę składa: Dyrektor przedszkola wraz z gronem pedagogicznym i wdzięcznymi przedszkolakami.

Materiał: I. Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)