Dziś mamy 25 lipca 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2021

Najmłodsi przygotowali występy dla rodziców. Zabawy było co niemiara

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

Druga połowa maja upłynęła w Przedszkolu "Donald" pod# znakiem uroczystych obchodów Dnia Rodziny w poszczególnych grupach wiekowych.

W tym roku uroczystości te odbyły się bez udziału Rodziców ze względu na obecną sytuację epidemiczną. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich Pań przygotowały występy dla ukochanych Rodziców. Dzieci jak na prawdziwych artystów przystało zaprezentowały swoje talenty artystyczne: wygłaszając pełne uczuć wierszyki tematyczne, przedstawiając scenki rodzajowe, śpiewając wzruszające piosenki o mamie i tacie, a także wykonując przepiękne tańce. W formie tanecznej zaprezentowano: ,,Taniec kwiatów i motyli”- taniec z pomponami do melodii J. Straussa ,,Nad pięknym, modrym Dunajem”, ,,Walc kwiatów”- taniec z chustami do utworu P. Czajkowskiego, układ taneczny do utworu ,,Toca – toca”, ,,Taniec kwiatów”, ,,Wiosenną cza- czę”- taniec z chustami oraz ,,Brazylijską Sambę”.

Dzieci z ogromnym zapałem i dokładnością zaprezentowały także grę na instrumentach perkusyjnych do melodii B. Strauss ,,Zabawa z woreczkami” oraz do piosenek tematycznych.

Przedszkolaki za przepiękne występy otrzymały gromkie brawa od Pani Dyrektor oraz swoich Pań, a także słodkości.
Programy artystyczne dzieci zostały zarejestrowane dzięki technologii cyfrowej i wręczono je Rodzicom w postaci płyt DVD jako formę prezentu.

Do uroczystych obchodów Dnia Rodziny przedszkolaki przygotowywały się z ogromnym poświęceniem i wytrwałością - uczestnicząc w próbach przedstawień, wykonując przepiękne prezenty dla swoich Rodziców. Gotowe niespodzianki wręczono mamie i tacie pod koniec dnia. Nie zabrakło takich upominków jak: laurki z serduszkami, kwiatki dla mam, zakładki do książek, medale super taty, dyplomy dla najlepszej mamy, muszki, krawaty dla tatusiów, obrazki majowej łąki w antyramie, szklane skarbonki, kolorowe pudełka na skarby.

Rodzice z ogromnym wzruszeniem i radością przyjęli podarunki ściskając w objęciach swoje pociechy. Wszystkie występy zarejestrował i zdjęcia wykonał Pan Dariusz Górzyński. Za co bardzo dziękujemy.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Położna radzi. Ból porodowy i metody jego łagodzenia

Kobiety w czasie porodu doświadczają bólu o różnym# stopniu nasilenia, maja również możliwość skorzystania z wielu sposobów radzenia sobie z bólem i jego łagodzenia. Ból odczuwany w czasie porodu nie jest sygnałem o tym, że organizm rodzącej funkcjonuje nieprawidłowo, a wręcz przeciwnie, skurcze macicy powodujące ból doprowadzają w efekcie do radosnego finału, którym jest poród i spotkanie z nowo narodzonym dzieckiem. Hormony, które wydzielają się w trakcie porodu sprawiają, że w dużym stopniu rodząca zapomina o tym co działo się w trakcie porodu. Jakie są metody łagodzenia bólu radzi położna Joanna Kucharska, ambasadorka kampanii „Położna na Medal”.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)