Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2021

Najmłodsi przygotowali występy dla rodziców. Zabawy było co niemiara

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

Druga połowa maja upłynęła w Przedszkolu "Donald" pod# znakiem uroczystych obchodów Dnia Rodziny w poszczególnych grupach wiekowych.

W tym roku uroczystości te odbyły się bez udziału Rodziców ze względu na obecną sytuację epidemiczną. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich Pań przygotowały występy dla ukochanych Rodziców. Dzieci jak na prawdziwych artystów przystało zaprezentowały swoje talenty artystyczne: wygłaszając pełne uczuć wierszyki tematyczne, przedstawiając scenki rodzajowe, śpiewając wzruszające piosenki o mamie i tacie, a także wykonując przepiękne tańce. W formie tanecznej zaprezentowano: ,,Taniec kwiatów i motyli”- taniec z pomponami do melodii J. Straussa ,,Nad pięknym, modrym Dunajem”, ,,Walc kwiatów”- taniec z chustami do utworu P. Czajkowskiego, układ taneczny do utworu ,,Toca – toca”, ,,Taniec kwiatów”, ,,Wiosenną cza- czę”- taniec z chustami oraz ,,Brazylijską Sambę”.

Dzieci z ogromnym zapałem i dokładnością zaprezentowały także grę na instrumentach perkusyjnych do melodii B. Strauss ,,Zabawa z woreczkami” oraz do piosenek tematycznych.

Przedszkolaki za przepiękne występy otrzymały gromkie brawa od Pani Dyrektor oraz swoich Pań, a także słodkości.
Programy artystyczne dzieci zostały zarejestrowane dzięki technologii cyfrowej i wręczono je Rodzicom w postaci płyt DVD jako formę prezentu.

Do uroczystych obchodów Dnia Rodziny przedszkolaki przygotowywały się z ogromnym poświęceniem i wytrwałością - uczestnicząc w próbach przedstawień, wykonując przepiękne prezenty dla swoich Rodziców. Gotowe niespodzianki wręczono mamie i tacie pod koniec dnia. Nie zabrakło takich upominków jak: laurki z serduszkami, kwiatki dla mam, zakładki do książek, medale super taty, dyplomy dla najlepszej mamy, muszki, krawaty dla tatusiów, obrazki majowej łąki w antyramie, szklane skarbonki, kolorowe pudełka na skarby.

Rodzice z ogromnym wzruszeniem i radością przyjęli podarunki ściskając w objęciach swoje pociechy. Wszystkie występy zarejestrował i zdjęcia wykonał Pan Dariusz Górzyński. Za co bardzo dziękujemy.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)