Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 maja 2022

Najmłodsi stworzyli piękne obrazki. Powstanie przedszkolna książka

fot. pow.

fot. pow.

W piątek do Biblioteki Dziecięcej przybyły# Jagódki z Przedszkola Katolickiego.

Miały okazję wysłuchać bajeczki z serii "Samochodzik Franek", pod tytułem "Moja książka". Główny bohater stał się pisarzem i przedszkolaki dzięki niemu dowiedziały się jakie miejsca i jakie osoby są bardzo ważne przy powstawaniu książki. Jagódki postanowiły pobawić się w ilustratorów. Stworzyły piękne obrazki, z których złożona zostanie ich własna przedszkolna książka.

Na zakończenie dzieci otrzymały słodkości i zaśpiewały bibliotekarce "100 lat", w związku z przypadającym 8 maja "Dniem Bibliotekarza". To było bardzo miłe.

Materiał: Anna Splitt - PiMBP w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)